Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja27 kwietnia 202314:38

Z Raciborza do Wiednia. Wizyta studyjna uczniów Ekonomika

Z Raciborza do Wiednia. Wizyta studyjna uczniów Ekonomika - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

19 kwietnia grupa uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu wzięła udział w wizycie studyjnej w austriackiej firmie transportowej LKW Walter z Wiednia. Spotkanie było efektem podpisanego w roku 2019 porozumienia między stronami.

W ramach porozumienia cyklicznie odbywają się spotkania przyszłych logistyków i ekonomistów z HR Managerem WALTER GROUP Krzysztofem Adamczukiem, zarówno w murach naszej szkoły, jak i w austriackiej siedzibie firmy.

LKW Walter to przedsiębiorstwo ze stuletnią tradycją i należy do największych tego typu firm w Austrii. W głównej mierze koncentruje się na organizacji transportu ładunków całopojazdowych na obszar Europy, Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Grupa LKW Walter jest koncernem prywatnym odnoszącym znaczące sukcesy, zatrudniającym pracowników mówiących w 35 językach pochodzących z 40 krajów świata i kooperującym z 14 tysiącami przewoźników na całym świecie.

Dzięki współpracy młodzież Ekonomika zapoznaje się z wymaganiami dotyczącymi praktyk zawodowych, stażu oraz podejmowania w przyszłości pracy w tej firmie. Zainteresowani praktyką uczniowie odbywają rozmowy kwalifikacyjne w języku niemieckim i aplikują na staże lub płatne praktyki. Dotychczas kilkoro naszych absolwentów wstąpiło w szeregi pracowników firmy. W tym roku praktyki podejmą kolejne dwie osoby z klasy o profilu technik logistyk.

W trakcie kwietniowego spotkania w siedzibie firmy w Wiedniu uczniowie wykazywali duże zainteresowanie przedstawianą tematyką. Młodzież poznała historię zakładu oraz przyjrzała się z bliska pracy osób zajmujących się organizacją i realizacją zleceń spedycyjnych.

Była to cenna lekcja praktycznej nauki zawodu oraz otwarcie perspektyw zatrudnienia na zachodnim rynku pracy z wykorzystaniem nabytych w naszej szkole kompetencji zawodowych, takich jak przygotowanie dokumentacji transportowej, organizacji tras przewozu z ich wyceną, a także umiejętności języka niemieckiego zawodowego.

Po spotkaniu z przedstawicielami oraz pracownikami firmy młodzież skorzystała z okazji, żeby zobaczyć najważniejsze miejsca na turystycznym szlaku stolicy Austrii: Pałac Schönbrunn, Muzeum Wozowni Cesarskiej, Belveder- piękną rezydencję księcia Sabaudzkiego, architekturę Hundertwassera, Stare Miasto, Hofburg oraz Katedrę św. Szczepana.

Autor: mat. nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 czerwca 202309:44

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA]

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
29
red., fot. arch. portalu, UM, pixabay/Fz
Reklama
Aktualności31 maja 202309:39

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO]

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Pięć interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz oraz okolicznych jednostek OSP w trakcie wtorkowej służby. Działania prowadzono w Rudniku oraz w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. KP PSP Racibórz
Aktualności2 czerwca 202308:36

Eko-Okna rosną w oczach. Będzie praca dla 500 osób

Eko-Okna rosną w oczach. Będzie praca dla 500 osób - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
9
fot. UM Kędzierzyn-Koźle
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202308:56

Gdzie jest prezydent? D. Polowy wolał Dzień Dziecka od sesji Rady Miasta

Gdzie jest prezydent? D. Polowy wolał Dzień Dziecka od sesji Rady Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
34
fot. oficjalny profil D. Wacławczyka, wiceprezydenta Raciborza, arch. redakcji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202318:29

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO]

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Setki dzieci przewinęły się dziś przez Park Jordanowski. Zorganizowano tu Dzień Dziecka w ramach obchodów Dni Raciborza 2023.

red., fot. w, M. Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202321:42

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
Racibórz:

Grali już w raciborskim Muzeum, a dziś, 1 czerwca, w ramach Dni Raciborza w ogromnych podziemnych wnętrzach filtrów powolnych z końca XIX w. To już drugie takie wydarzenie organizowane w Wodociągach Raciborskich. Wybrzmiała klasyka w elektronicznym ujęciu.

Jan Ptak
Strony Partnerskie31 maja 202311:52

Nie ulegajcie pokusie etatu. Dzień Przedsiębiorczości w raciborskiej uczelni [FOTO i WIDEO]

Nie ulegajcie pokusie etatu. Dzień Przedsiębiorczości w raciborskiej uczelni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Już po raz drugi we współpracy z magistratem Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu zorganizowała Dzień Przedsiębiorczości. W wydarzeniu wzięli udział zarówno studenci jak i uczniowie raciborskich szkół średnich.

red.
Aktualności1 czerwca 202308:14

Festyn rodzinny i turniej piłkarski. Moc atrakcji w Nędzy

Festyn rodzinny i turniej piłkarski. Moc atrakcji w Nędzy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. arch. portalu
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.