Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja12 kwietnia 202322:21

Uczniowie z Krzyżanowic w Programie Edukacji Ekologicznej #rePETujemy

Uczniowie z Krzyżanowic w Programie Edukacji Ekologicznej #rePETujemy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzyżanowice:

Zakończyła się rekrutacja do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Ekologicznej #rePETujemy skierowanego do świetlic szkolnych i uczęszczających do nich uczniów klas I-III szkół podstawowych. Głównym celem projektu jest wzmocnienie wśród dzieci świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Wśród 20 placówek z całej Polski, które zostały zakwalifikowane do tej akcji, znalazła się Szkoła Podstawowa w Krzyżanowicach!

Pierwszym etapem rekrutacji do programu #rePETujemy było zadanie, by w dowolnej formie zaprezentować zainteresowanie tematyką ekologii i gospodarowania odpadami. Spośród licznych zgłoszeń wybranych zostało 20 placówek oświatowych, które przygotowały najciekawsze propozycje. Świetlice tych placówek otrzymały plansze-plakaty edukacyjne oraz zestawy przydatnych gadżetów dla wszystkich uczniów i uczennic biorących udział w projekcie.

Wyzwania dla dzieci w ramach realizowanych scenariuszy

W ciągu najbliższych miesięcy świetlice będą ze sobą rywalizowały, realizując poszczególne scenariusze zajęć. Będą one polegały m.in. na przygotowaniu zbiorowych prac plastycznych, komiksów, wierszy i piosenek na tematy związane z ekologią, przyrodą, segregacją odpadów i ich recyklingiem.

Wyjątkowe nagrody dla laureatów

Całość zakończy się w czerwcu wielkim finałem, podczas którego nastąpi oficjalne podsumowanie całe-go programu oraz ogłoszenie listy placówek, których prace okażą się najlepsze. Zwycięskie świetlice otrzymają tablety i interaktywne tablice, które urozmaicą uczniom i uczennicom dalszą naukę.

O programie

Ogólnopolski Program Edukacji Ekologicznej #rePETujemy odbywa się pod patronatem Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego. Kierowany jest do uczniów i uczennic klas I-III szkół podstawowych. Skupia się na pogłębieniu świadomości dzieci wokół problemu odpadów oraz ich wpływu na środowisko.

Głównym założeniem projektu jest zapewnienie przyszłym pokoleniom możliwości życia w zdrowym środowisku poprzez zachęcenie najmłodszych do monitorowania tego, co się dzieje w najbliższej okolicy w zakresie bioróżnorodności, emisji dwutlenku węgla oraz gospodarowania odpadami.

Na potrzeby programu we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej powstały specjalne materiały i scenariusze dydaktyczne dla nauczycieli, mające na celu zachęcenie dzieci do aktywnego udziału w zaję-ciach edukacyjnych i pobudzenie w nich „ekologicznej” ciekawości.

Więcej informacji dotyczących programu znajduje się na stronie www.repetujemy.pl/szkola 

Autor: mat. prasowy, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202309:06

Ford w rowie w Zabełkowie. Kierująca źle się poczuła

Ford w rowie w Zabełkowie. Kierująca źle się poczuła - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Grupa Racibórz 112
Reklama
Aktualności1 czerwca 202318:29

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO]

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Setki dzieci przewinęły się dziś przez Park Jordanowski. Zorganizowano tu Dzień Dziecka w ramach obchodów Dni Raciborza 2023.

red., fot. w, M. Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202321:42

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
Racibórz:

Grali już w raciborskim Muzeum, a dziś, 1 czerwca, w ramach Dni Raciborza w ogromnych podziemnych wnętrzach filtrów powolnych z końca XIX w. To już drugie takie wydarzenie organizowane w Wodociągach Raciborskich. Wybrzmiała klasyka w elektronicznym ujęciu.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.