Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja28 grudnia 202208:35

Magda Gębska wygrała II Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży

Magda Gębska wygrała II Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzanowice:

Po raz kolejny pokazała wielką wiedzę, zajmując I miejsce w II Narodowym Konkursie Wiedzy o Sporcie (w kategorii starszej), z fenomenalnym wynikiem 45 punktów na 50 możliwych do zdobycia.

Magdalena Gębska - krzanowiczanka, absolwentka Szkoły Podstawowej w Krzanowicach, obecnie uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Raciborzu (profil matematyczno-fizyczny), wieloletnia zawodniczka UKS Krzanowice, aktywnie udzielająca się we Wspólnocie Dzieci Maryi przy parafii św. Wacława, laureatka licznych konkursów (zarówno na szczeblu wojewódzkim, jak i ogólnopolskim); dziewczyna, która swoją skromnością i pracowitością może być wzorem dla innych - odniosła kolejny wielki sukces.

Otóż, 4 listopada 2022 roku w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, Magda po raz kolejny pokazała wielką wiedzę, zajmując I miejsce w II Narodowym Konkursie Wiedzy o Sporcie (w kategorii starszej), z fenomenalnym wynikiem 45 punktów na 50 możliwych do zdobycia. Warto uzupełnić, że aby zakwalifikowano Ją do Wielkiego Finału, musiała uprzednio zmierzyć się w teście on-line z pytaniami wymagającymi szerokiej wiedzy sportowej (przygotowanymi przez eksperta z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie). Krzanowiczanka znalazła się w najlepszej 60-tce (spośród kilku tysięcy młodych Polaków, którzy przystąpili do testu), zdobywając tytuł finalistki etapu eliminacyjnego.

W kapitule Konkursu zasiedli tak znakomici sportowcy, jak Otylia Jędrzejczak (mistrzyni olimpijska w pływaniu), Cezary Trybański (pierwszy Polak w NBA), Paweł Januszewski (lekkoatleta, 400-metrowiec) czy Andrzej Surpon (wicemistrz olimpijski w zapasach).

Magda jako młoda mistrzyni wiedzy o sporcie, poza niezwykle emocjonującym momentem, jakim był sam test finałowy, miała również okazję do konwersacji z ambasadorami i wspólnych pamiątkowych zdjęć. Dodatkową atrakcją był udział w wycieczce do Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie miała okazję podziwiać trofea mistrzów.

Organizatorem drugiej edycji Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży była fundacja ,,Druga Droga Mistrza”, a patronat honorowy nad testem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Autor: źródło: Krzanowice i okolice IV/2022, Marcela Szymańska, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności18 kwietnia 202615:09

Akcja ratunkowa w centrum Raciborza. Dwie osoby poparzone, lądował śmigłowiec LPR [FOTO i WIDEO]

Akcja ratunkowa w centrum Raciborza. Dwie osoby poparzone, lądował śmigłowiec LPR [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Do poważnego zdarzenia doszło w sobotę, 18 kwietnia, w jednym z obiektów zlokalizowanych przy Rynku w Raciborzu. W wyniku zdarzenia obrażenia odniosły dwie osoby, które doznały poparzeń.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport18 kwietnia 202623:53

Walczyli dzielnie, przegrali na finiszu. Poważna kontuzja gracza Gamowa [FOTO]

Walczyli dzielnie, przegrali na finiszu. Poważna kontuzja gracza Gamowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

W sobotnie popołudnie, 18 kwietnia, zamykający tabelę klasy okręgowej LKS Gamów podejmował zespół środka stawki – LKS Stanowice. Przed pierwszym gwizdkiem różnica punktowa między obiema drużynami wynosiła aż 25 punktów na korzyść gości, co wyraźnie wskazywało faworyta spotkania. Boisko szybko jednak zweryfikowało te przewidywania.

(greh)
Reklama
Sport19 kwietnia 202620:13

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Wiele sportowych emocji doświadczyli kibice podczas kończącego się weekendu. Grali piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Emocji nie brakowało także w innych dyscyplinach z udziałem zespołów regionu. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Nasz Racibórz 03.04.2026
2 kwietnia 202622:34

Nasz Racibórz 03.04.2026

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.