Obój muzycznym bohaterem listopadowych koncertów umuzykalniających

Wczoraj, 22 listopada. miały miejsce kolejne koncerty z cyklu koncertów umuzykalniających, prowadzonych przez Franciszka Borysowicza.
Tym razem uczniowie klas 1-3 raciborskich szkół podstawowych zgłębiali arkana instrumentu dętego drewnianego jakim jest obój. Grę na nim zaprezentowała Oliwia Czapnik- studentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Na fortepianie towarzyszył jej Michał Marcin Celejowski, również student katowickiej Akademii.
W sali koncertowej RCK wybrzmiały następujące utwory: etiuda c-moll Op. 10 Nr.12 – etiuda rewolucyjna F. Chopina grana na fortepian solo, następnie włączył się obój utworem z baletu „Jezioro Łabędzie” P. Czajkowskiego. Kolejne wielkie dzieło baletowe jakie zostało zaprezentowane w wybranym fragmencie to „Śpiąca królewna” również P. Czajkowskiego. Był to walc, który nawet na jednym z koncertów udało się zatańczyć nauczycielce jednej z klas z SP1 z Franciszkiem Borysowiczem. Dzieci nie kryły zadowolona i swoim gorącym aplauzem nagrodziły tańczącą parę.
W kolejnej części koncertu zaprezentowany został utwór „W grocie króla gór” E. Griega, podczas którego dzieci wyklaskiwały rytm do akcentów granych przez pianistę. Mieliśmy również tzw. taktowanie na pięć na przykładzie utworu „Don Kichot i Dulcynea” węgierskiego kompozytora G. Ranki – opowiadającego o miłości błędnego rycerza z La Manchy do wybranki swojego serca.
Wybrzmiał również przepiękny motyw filmowy z ekranizacji „Misja” – „Obój Gabriela” E. Morricone.
Prezentowany był również rożek angielski w utworze „Trzy kurki”, do którego jedna z dziewczynek postanowiła nawet zaśpiewać.
Na koniec były oczywiście kwiaty i podziękowania dla naszych artystów, a także dla prowadzącego wszystkie trzy koncerty Franciszka Borysowicza, który nie tylko dba o muzyczne wychowanie naszych młodych raciborzan, ale także uczy ich odpowiedniej kultury muzycznej.
Kolejne spotkanie z muzyką 13 grudnia. Do zobaczenia!







![I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765557622jubileusz80lo1-570-kopia-.jpg)


![Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17656121671764980271bez-nazwy-107-.jpg)

![Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765615007bez-nazwy-346-.jpg)




![Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765620050dsc-7094-duz-y-.jpeg)








![Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700211dsc-4149-.jpg)



![Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700078bez-nazwy-197-.jpg)


![Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765702366dsc-1437-.jpg)























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany