Sport16 stycznia 202010:37

Juniorki UKS Krzanowice z awansem do półfinału Mistrzostw Śląska

Juniorki UKS Krzanowice z awansem do półfinału Mistrzostw Śląska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Bardzo miłą niespodziankę sprawiły juniorki z Krzanowic. W trzydniowym turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Śląska, który odbył się w Katowicach krzanowiczanki zajęły drugie miejsce i awansowały do półfinału Mistrzostw Śląska.

Turniej dla dziewcząt z Krzanowic rozpoczął się niekorzystnie ponieważ na inaugurację przegrały z gospodyniami z Katowic 1:3. Drugi mecz decydował o tym czy krzanowiczanki będą liczyły się w rywalizacji o awans. Dziewczęta zmobilizowały się i zagrały dobry mecz z Płomieniem Sosnowiec. Najważniejsza była trzecia partia meczu, w której krzanowiczanki przegrywały 21:24. Jednak dziewczęta walczyły do końca i po bardzo dobrych zagrywkach i skutecznej grze na siatce zdobyły pięć punktów z rzędu wygrywając 3:0.

Po dwóch dniach rywalizacji pewne awansu były już katowiczanki, które wygrały dwa mecze. O drugie miejsce premiowane awansem zagrały drużyny Krzanowic i Częstochowy, które miały po trzy punkty. Krzanowiczanki rozpoczęły spotkanie bardzo słabo przegrywając 3:9. Po krótkiej przerwie na życzenie trenera z Krzanowic losy meczu odmieniły się całkowicie. Dziewczęta z Krzanowic zaczęły grać odważnie, mądrze a przede wszystkim skutecznie. Wygrały pierwszą partię, a w secie drugim goniły cały czas wynik, by wygrać w końcówce. W trzeciej i jak się okazało ostatniej partii częstochowianki nie miały nic do powiedzenia i to krzanowiczanki mogły się cieszyć z awansu do półfinału Mistrzostw Śląska.

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl