Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport3 grudnia 201919:28

Raciborscy pływacy na dwóch frontach. Dobry start Ostrowskiej

Raciborscy pływacy na dwóch frontach. Dobry start Ostrowskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W Oświęcimiu i czeskim Zlinie w miniony weekend rywalizowali raciborscy pływacy z ZSOMS. W Czechach świetnie wypadła Agnieszka Ostrowska z AZS PWSZ Racibórz.

I runda prestiżowej Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego odbyła się 29/30 listopada na 25-metrowej, 8-torowej pływalni w Oświęcimiu. Do drużynowej rywalizacji przestąpiło 390 uczniów z 15 szkół (Racibórz, Oświęcim, Warszawa Bielany, Lublin, Warszawa Konwiktorska, Wrocław, Kraków, Bydgoszcz, Szczecin, Ostrowice Świętokrzyski, Zielona Góra, Poznań, Gdańsk, Zielona Góra, Gorzów Wlkp., Olsztyn). Walczący bardzo ambitnie pływacy z ul. Kozielskiej zakończyli zawody w środku tabeli na ósmym miejscu zdobywając 1302,5 pkt. Wygrał Oświęcim z dorobkiem 2053 pkt. przed Warszawą Bielany i Lublinem. Reprezentacja ZSOMS w Raciborzu wystartowała w składzie: Maja Wygnał, Patrycja Wiktorowicz, Jessica Pawłowska, Wiktoria Bałys, Paweł Smoliński, Jarosław Lesik, Tymoteusz Staroń, Oliwia Mosek, Maja Śliwa, Oskar Mosek, Marta Kasprowicz, Weronika Majewska, Maciej Matyjasek, Dominik Dudys, Katarzyna Zarembik, Magdalena Modrzejewska, Patryk Rożenek, Mateusz Zając, Wiktoria Smętek, Dawid Bubak, Maksymilian Rychel. Trenerami naszych zawodników są: Rafał Bałys, Piotr Krużołek i Sławomir Szwed.

Kolejny występ pływaków miał miejsce w Zlinie 29.11/1.12. Puchar Czech - Arena Cup zgromadził ponad 400 zawodników, w tym polskie ekipy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu i AZS PWSZ Racibórz. Z bardzo dobrej strony pokazała się utytułowana i doświadczona Agnieszka Ostrowska (AZS PWSZ). Przygotowująca się do startu w Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów podopieczna trenera Marcina Kunickiego wygrała swoją koronną konkurencję 200 metrów stylem klasycznym z obiecującym wynikiem 2.33,24 (el. 2.33,06). Była ponadto druga na 100 metrów stylem klasycznym i trzecia na 50 metrów tym samym stylem. W finałach pływała ponadto Wiktoria Kolbe i Anna Karczmarzyk (trener Sławomir Szwed) z SMS-Racibórz z rekordem życiowym 2.45.93.

(nc)

Autor: nc, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności12 lipca 202510:23

Związkowiec o sytuacji Eko-Okien: redukcje załogi mogą sięgnąć 50 proc.

Związkowiec o sytuacji Eko-Okien: redukcje załogi mogą sięgnąć 50 proc. - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
37
Powiat:

- Z nieoficjalnych informacji pochodzących od przedstawicieli kadry zarządzającej w Eko-Oknach na chwilę obecną redukcja może dotyczyć 40-50 proc. załogi - onet.pl cytuje Dawida Brożka, przewodniczącego MOZ NSZZ "S" Silesia w Stanowicach.

źródło: onet.pl, fot. mat. prasowe spółki
Reklama
Aktualności12 lipca 202510:10

Szpital Rejonowy w Raciborzu - oferta pracy

Szpital Rejonowy w Raciborzu - oferta pracy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
ogłoszenie płatne
Aktualności11 lipca 202507:00

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W nadchodzący weekend po raz kolejny będzie się wiele działo. Sprawdź, co wydarzy się w Raciborzu i okolicy w najbliższych dniach i zdecyduj, gdzie się wybrać.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 11.07.2025
10 lipca 202521:57

Nasz Racibórz 11.07.2025

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.