Sport12 sierpnia 201909:42

Raciborzanka w drużynie mistrzów Europy

Raciborzanka w drużynie mistrzów Europy  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Raciborzanka Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice) była jednym z filarów drużynowych mistrzów Europy z Bydgoszczy. Wygrała swój finał 400 m i z resztą drużyny sztafetę 4x400 m. Polska nigdy wcześniej nie wygrała klasyfikacji drużynowych ME.

Polki wygrały niedzielny bieg z czasem 3:24:81, pokonując Brytyjki oraz Włoszki. - Bardzo niewiele zabraklo do rekordu Polski, ale myślę, że będziemy nadal się poprawiać, aż w końcu go pobijemy - powiedziała raciborzanka po starcie. Zawody w Bydgoszczy z dorobkiem 345 punktów wygrała Polska przed Niemcami (317,50) oraz Francją (316,50).

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Super Liga gromadzą 12 najlepszych krajów kontynentu na 3-dniowej rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny europejskiej. Aż do zeszłego roku zawody rozgrywane były corocznie z wyjątkiem lat olimpijskich. Od zeszłorocznej edycji Mistrzostwa organizowane są co 2 lata (w latach nieparzystych). Po imprezie w Bydgoszczy Europejska Federacja Lekkiej Atletyki zamierza zmniejszyć liczbę drużyn walczących w Superlidze do ośmiu. Z tego powodu do 1. Ligi spadnie pięć najsłabszych reprezentacji. Do superligi drużynowych mistrzostw Europy w Sandnes (Norwegia) awans wywalczyła Portugalia.