Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport17 czerwca 201908:24

Ręczna na Orliku. Dziewczęta z Pietrowic wicemistrzyniami Polski

Ręczna na Orliku. Dziewczęta z Pietrowic wicemistrzyniami Polski  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Pietrowice Wielkie:

W dniach 12-14.06.2019 w hali Kalisz Arena trwało wielkie święto piłki ręcznej. O tytuły mistrzów Polski Orlików walczyły 32 drużyny dziewcząt i chłopców, które zwycięsko zakończyły kwalifikacje wojewódzkie. To finał wielkiej ogólnopolskiej akcji „Ręczna na Orliku”, którą Fundacja Orły Sportu organizuje przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz we współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce.

Przypomnieć należy, że do akcji w całej Polsce przystąpiło prawie osiem tysięcy dzieci z roczników 2008 i 2009 szkół podstawowych. W pierwszym etapie animatorzy pracujący na orlikach w cyklu turniejów wyłaniali najlepsze zespoły na swoich obiektach. Zwycięskie zespoły z tego etapu rozgrywek, kwalifikowały się do finałów wojewódzkich. W drugim etapie, który zakończył się 4 czerwca nastąpiło wyłonienie mistrzów wojewódzkich, z których najlepsze zespoły zakwalifikowały się do wielkiego ogólnopolskiego finału w Kaliszu. Zwycięzcą tego etapu została drużyna z Pietrowic Wielkich i reprezentując województwo śląskie uzyskała awans do etapu finałowego.

W trzecim etapie ogólnopolskim zostało przeprowadzone losowanie grup eliminacyjnych. Mistrz województwa śląskiego, czyli dziewczęta z Pietrowic zostały przydzielone do grupy A:

A1-województwo Podkarpackie
A2-województwo Śląskie
A3-województwo Lubuskie
A4-województwo Małopolskie

Wyniki spotkań grupowych:

Podkarpackie - Śląskie 3:10
Śląskie - Lubuskie 11:4
Śląskie - Małopolskie 10:7

Wynik meczu ćwierćfinałowego:
Śląskie - Dolnośląskie 21:12

Wynik meczu półfinałowego:
Śląskie - Mazowieckie 22: 22 (3:2) - rzuty karne

Wynik meczu finałowego:
Śląskie - Wielkopolskie 10:12

Turniej zakończył się ogromny sukces młodych szczypiornistek z Pietrowic Wielkich, które podczas trzydniowej imprezy przegrały tylko jedno spotkanie. Systematyczny trening, fajna atmosfera w drużynie oraz klubie pomogły w uzyskaniu tak znakomitego wyniku sportowego. Za zajęcie II miejsca dziewczęta pojadą na bezpłatny trwający siedem dni camp piłki ręcznej w Radziejowie organizowany przez Fundację Orły Sportu.

Skład zespołu: Mludek Jessica, Gorczowska Julia, Koloch Marta, Kępa Emilia, Stiebler Anna, Targosz Wiktoria, Broda Karolina, Duda Oliwia. Trener zespołu: Marek Kępa

Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta:
1. Woj. Wielkopolskie
2. Woj. Śląskie (Pietrowice Wielkie)
3. Woj. Kujawsko-pomorskie
4. Woj. Mazowieckie
5. Woj. Dolnośląskie
6. Woj. Lubelskie
7. Woj. Lubuskie
8. Woj. Warmińsko-mazurskie
9. Woj. Łódzkie
10.Woj. Zachodniopomorskie
11.Woj. Małopolskie
12.Woj. Podlaskie
13.Woj. Pomorskie
14.Woj. Opolskie
15.Woj. Świętokrzyskie
16.Woj. Podkarpackie

Autor: Materiał nadesłany, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport7 czerwca 202620:27

Piątka wokół ruin. W Sławikowie zainagurowano cykl ośmiu biegów w powiecie raciborskim

Piątka wokół ruin. W Sławikowie zainagurowano cykl ośmiu biegów w powiecie raciborskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Około 140 uczestników stanęło na starcie pierwszego biegu cyklu Grand Prix „Bieg na Piątkę po Powiecie Raciborskim”, który odbył się 7 czerwca w Sławikowie. Niedługa trasa i lekki deszczyk sprawiły, że z dystansem mógł się zmierzyć każdy. Wygrali doświadczeni biegacze. Dla wielu najważniejsze była satysfakcja. Zawody zorganizowało Powiatowe Centrum Sportu w Raciborzu.

red.
Reklama
Reklama
Sport7 czerwca 202623:06

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Długi czerwcowy weekend przyniósł kibicom wiele sportowych emocji. Grali piłkarze Podokręgów Racibórz i Rybnik od IV ligi do C klasy. Jedni mogli cieszyć się z wygranych i awansów, inny wciąż walczą o ligowy byt. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności7 czerwca 202620:52

Strongman Strażaków i Strażacki Dzień Dziecka w Żerdzinach

Strongman Strażaków i Strażacki Dzień Dziecka w Żerdzinach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. S. Machnik/UG Pietrowice Wielkie
Reklama
Reklama
Reklama
Sport7 czerwca 202601:41

Dziewczęta po raz pierwszy na InPost Cup. Drugi dzień turnieju za nami [FOTO]

Dziewczęta po raz pierwszy na InPost Cup. Drugi dzień turnieju za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Po czwartkowej inauguracji turnieju InPost Cup w Nędzy przyszedł czas na drugi dzień zmagań. W sobotę, 6 czerwca na boiskach pojawili się zawodnicy z rocznika 2016 oraz - po raz pierwszy w historii wydarzenia - osobna grupa dziewcząt.

Oskar Tomeczek
Sport7 czerwca 202610:45

Stal Kuźnia Raciborska bez przełamania. Naprzód wywozi cenny punkt w walce o podium [FOTO]

Stal Kuźnia Raciborska bez przełamania. Naprzód wywozi cenny punkt w walce o podium [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Spotkanie B klasy klasy pomiędzy Stalą Kuźnia Raciborska a LKS Naprzód 37 Krzyżkowice od pierwszych minut było prowadzone w wysokim tempie.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Sport8 czerwca 202600:56

Rywalizacja najmłodszych na finał InPost Cup w Nędzy [FOTO]

Rywalizacja najmłodszych na finał InPost Cup w Nędzy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W niedzielę 7 czerwca boiska w Nędzy ponownie wypełniły się najmłodszymi adeptami futbolu. Finałowy dzień InPost Cup Nędza 2026 należał do skrzatów z roczników 2019 i 2020, dla których była to przede wszystkim okazja do gry, zabawy i pierwszych sportowych doświadczeń.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.