Drugoligowe szczypiornistki zagrają w Arenie Rafako

Już w najbliższą sobotę 1 czerwca br. na hali Arena Rafako w Raciborzu odbędzie się 2. TURNIEJ PRZYJAŹNI „PRZAJA HANDBALLOWI” z udziałem drużyny HSG SCHÜLP/WESTERRÖNFELD/RENDSBURG. Początek zmagań o godz. 09.30.
Niemki z Rendsburga, miasta partnerskiego dla powiatu raciborskiego będą gościć na ziemi raciborskiej po raz drugi, a w tegorocznej edycji turnieju wezmą również udział drużyny występujące w II lidze piłki ręcznej: UKS Start Pietrowice Wielkie, LZS Tor Dobrzeń Wielki i MKS Start Michałkowice.
Organizatorami turnieju są: UKS Start Pietrowice Wielkie i OSiR Racibórz, partnerem strategicznym: Eko Okna S.A., partnerem technicznym: Zakład Wodociągów i Kanalizacji Racibórz sp. z.o.o, a honorowy patronat nad imprezą przyjęli: Starosta Raciborski i Prezydent Raciborza.
Mecze rozpoczną się o godz. 9.30, a oficjalne zakończenie turnieju organizatorzy przewidują na godz. 15.30.
Kolejność meczów jest następująca:
09.30 LZS Tor Dobrzeń Wielki - HSG SCHÜLP/WESTERRÖNFELD/RENDSBURG
10.30 UKS Start Pietrowice Wielkie – MKS Start Michałkowice
11.30 HSG SCHÜLP/WESTERRÖNFELD/RENDSBURG – MKS Start Michałkowice
12.30 LZS Tor Dobrzeń Wielki – UKS Start Pietrowice Wielkie
13.30 LZS Tor Dobrzeń Wielki – MKS Start Michałkowice
14.30 UKS Start Pietrowice Wielkie - HSG SCHÜLP/WESTERRÖNFELD/RENDSBURG
W trakcie pobytu niemieckiej drużyny w powiecie raciborskim grania w „handball” będzie więcej. Najpierw 30 maja br. zaprzyjaźnione kluby UKS Start Pietrowice Wielkie i HSG Schülp/Westerrönfeld/Rendsburg wezmą udział w turnieju piłki ręcznej w XI LOS OSPR w Gliwicach, następnie 31 maja br. o godz. 10.30 zagrają mecz pokazowy w Szkole Podstawowej w Rudniku. W trakcie tego pobytu będzie również czas na wspólną zabawę w H2Ostróg, czy też rozgrywki w kręgle. Przewidziane jest także ognisko integracyjne na campingu Obora.
Zadanie jest współfinansowane ze środków powiatu raciborskiego.


![Nowa odsłona Jarmarku Świątecznego w Raciborzu - choinka rozbłysła wśród platanów [FOTO i WIDEO] Nowa odsłona Jarmarku Świątecznego w Raciborzu - choinka rozbłysła wśród platanów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764981700zrzut-ekranu-2025-12-6-o-01-41-18-.png)


![Procesja konna do Mikołaszka – żywa tradycja Krzanowic [FOTO i WIDEO] Procesja konna do Mikołaszka – żywa tradycja Krzanowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765023493dsc-9826-.jpg)

![Zamkowa parada świętego Mikołaja przyciągnęła tłumy. W niedzielę wystąpi TOBY [FOTO i WIDEO] Zamkowa parada świętego Mikołaja przyciągnęła tłumy. W niedzielę wystąpi TOBY [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765060153dsc-0750-.jpg)

![Kiermasz świąteczny w SP 15. Rękodzieło, gastronomia i występy uczniów [FOTO i WIDEO] Kiermasz świąteczny w SP 15. Rękodzieło, gastronomia i występy uczniów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764981934dsc-2259-.jpg)










![Wieczór francuski na Zamku Piastowskim. Przed nami muzyczna podróż do Hiszpanii [FOTO i WIDEO] Wieczór francuski na Zamku Piastowskim. Przed nami muzyczna podróż do Hiszpanii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765014398dsc-8130-.jpg)
![Mikołajkowe zmagania najmłodszych. Turniej pełen emocji i sportowej radości [FOTO] Mikołajkowe zmagania najmłodszych. Turniej pełen emocji i sportowej radości [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765063550turniej-.jpg)
![Siatkarski dreszczowiec w Raciborzu. Pierwsza faza sezonu zakończona awansem do najlepszej ósemki [FOTO i WIDEO] Siatkarski dreszczowiec w Raciborzu. Pierwsza faza sezonu zakończona awansem do najlepszej ósemki [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764985544gre02464-.jpg)






![XII Mikołajkowe Zawody Pływackie i jarmark z ZSOMS [FOTO i WIDEO] XII Mikołajkowe Zawody Pływackie i jarmark z ZSOMS [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765095419bez-nazwy-72-.jpg)














![Magia hiszpańskiej piosenki w starym zamku – świąteczna podróż na Półwysep Iberyjski [ZAPOWIEDŹ] Magia hiszpańskiej piosenki w starym zamku – świąteczna podróż na Półwysep Iberyjski [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765097551img-0753-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany