Sport17 września 202219:46

Kolejarz z Chałupek rozjechał Studzienną [FOTO]

Kolejarz z Chałupek rozjechał Studzienną [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W jednym z meczów szóstej kolejki A klasy Podokręgu Racibórz naprzeciw siebie stanęły zespoły LKS Studzienna i Kolejarza Chałupki. Emocji i goli w tym meczu nie brakowało.

Przed tą potyczką lepiej w tabeli prezentowała się sytuacja zespołu z dzielnicy Raciborza. Ekipa z Urbana miała na swym koncie dwanaście oczek i plasowała się na trzecim miejscu w tabeli. Zespół spod czeskiej granicy mógł się pochwalić dorobkiem punktowym wynoszącym dziesięć oczek. Był dodatkowo podbudowany zwycięstwem w poprzedniej kolejce z Silesią Lubomia. Ekipa Studziennej w ubiegły weekend musiała z kolei uznać wyższość Czarnych z Nowej Wsi.

Już w pierwszej połowie stroną, która miała więcej z gry i tworzyła więcej sytuacji była drużyna Kolejarza. W pierwszych trzech kwadransach zespół Chałupek pokonał bramkarza Studziennej dwukrotnie. Gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem. I właśnie przy wyniki 1:2 oba zespoły schodziły do szatni na przerwę. Biorąc jednak pod uwagę determinację i wolę walki zespołu z Raciborza, którą prezentował niejednokrotnie, w drugiej części spotkania jego losy mogły potoczyć się różnie.

Tak się jednak nie stało i kibice zgromadzeni na obiekcie przy Urbana przecierali oczy ze zdumienia. Zespół, który w kilku ostatnich sezonach praktycznie do końca walczył o utrzymanie, „lał” zespół Studziennej w każdym aspekcie. Dodatkowo potwierdzał to golami. Gracze Chałupek trzykrotnie umieścili piłkę w siatce rywala, samemu nie tracąc żadnej. Ostatecznie więc spotkanie zakończyło się istnym pogromem zespołu z Raciborza w stosunku 1:5.

LKS Studzienna – KS Kolejarz Chałupki 1:5 (1:2)

Autor: fot. Katarzyna Kubik, redakcja@naszraciborz.pl