Sport10 września 202222:00

Nędza uratowała remis w Krzyżanowicach [FOTO]

Nędza uratowała remis w Krzyżanowicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W meczu VI kolejki trzeciej grupy klasy okręgowej doszło do derbowego starcia pomiędzy LKS Krzyżanowice a LKS 1908 Nędza.

Sytuacja przedmeczowa stawiała na uprzywilejowanej pozycji ekipę Nędzy, która w obecnych rozgrywkach idzie jak burza, od wygranej do wygranej, dzięki czemu z kompletem punktów zajmuje pierwsze miejsce w zestawieniu. Zespół Krzyżanowic, po początkowym falstarcie polegającym na dwóch przegranych, w kolejnych trzech meczach pewnie odniósł zwycięstwo. Przed sobotnią potyczką zespół ten plasował się z dorobkiem dziewięciu punktów na miejscu czwartym.

Oba zespoły przystąpiły do meczu z wielką ochotą na zdobycie gola. Zarówno gospodarze, jak i goście mieli swoje okazje, ale piłka nie potrafiła znaleźć drogi do siatki bramki przeciwnika. Sztuka ta udała się dopiero przyjezdnym po strzale Mariusza Frydryka, który tym sposobem wyprowadził lidera na prowadzenie. Przy wyniku 0:1 oba zespoły schodziły na przerwę.

W drugich czterdziestu pięciu minutach kibice nie mogli narzekać na brak emocji oraz tego, co w piłce nożnej najważniejsze – goli. Druga odsłona to trzy kolejne trafienia. Dwa z nich trafiły na konto Krzyżanowic, jedno na konto Nędzy. Na listę strzelców wpisali się: Adrian Kamczyk i Maciej Mańka w ekipie gospodarzy oraz Marcin Lukoszek w doliczonym czasie gry w zespole gości. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Krzyżanowice były o krok od pozbawienia punktów ekipy Nędzy. Drużyna lidera pokazała jednak, że zawsze gra do końca.

LKS Krzyżanowice – LKS 1908 Nędza 2:2 (0:1)

Gole dla Krzyżanowic: Adrian Kamczyk, Maciej Mańka
Gole dla Nędzy: Mariusz Frydryk, Marcin Lukoszek

Autor: fot. Katarzyna Kubik, redakcja@naszraciborz.pl