Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport28 maja 202219:56

Krzanowice-Lubomia. Nam strzelać nie kazano [FOTO]

Krzanowice-Lubomia. Nam strzelać nie kazano [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzanowice:

W jednym z meczów XXX kolejki klasy okręgowej Podokręgów Racibórz i Rybnik naprzeciw siebie stanęły zespoły z dolnej strefy tabeli.

Zespół Tomasza Makarskiego, czyli KS 1905 Krzanowice podejmował ekipę prowadzoną przez Mariusza Adaszka – LKS Silesię Lubomia. Choć oba zespoły zagrały w tym sezonie sporo poniżej oczekiwań swych kibiców, to w sobotnim meczu więcej szans należało przyznać zespołowi z Cegielnianej.

Drużyna Krzanowic miała na swym koncie dwadzieścia cztery punkty, co dawało jej piętnaste miejsce w tabeli. Zespół z powiatu wodzisławskiego nie miał w tym sezonie zbyt wielu powodów do radości. Do tej pory rozegrał dwadzieścia siedem spotkań, z czego jedynie pięć zakończyło się zdobyciem jakichkolwiek punktów przez zespół z Lubomi – były to trzy wygrane i dwa remisy. Pozostałe dwadzieścia dwa spotkania to nieraz sromotne porażki.

Mimo to zespół Silesii, choć zdecydowanie pewny spadku do A klasy, nie poddawał się do tej pory w żadnym spotkaniu. I jak się okazało, było to podejście słuszne. Za przykład może posłużyć spotkanie Lubomi z faworyzowanymi Świerklanami, w którym Silesia prowadziła z Fortecą już 2:0, by ostatecznie zremisować 2:2, co patrząc na pozycję obu ekip w tabeli jest sporym sukcesem.

W związku z tym, że Lubomia nie miała nic do stracenia, w sobotnim meczu chciała zagrać tak, by zaskoczyć rywala. Po części się to udało. Już w pierwszej połowie oba zespoły zagrały twardo, co rusz próbując stworzyć sytuację pod bramką rywala. Mimo ich starań po pierwszych trzech kwadransach wynik brzmiał 0:0, co dawało zarówno gospodarzom jak i gościom szasnę na zdobycie w drugiej połowie gola na wagę trzech punktów. Niestety, ku rozczarowaniu kibiców, druga połowa miała dokładnie taki sam przebieg. Nie brakowało twardej gry, ale gole nie padały. W związku z tym oba zespoły po bezbramkowym remisie podzieliły się punktami.

Dla Lubomi nie zrobiło to co prawda większej różnicy, gdyż nadal zajmuje mało zaszczytne miejsce z tytułem „czerwonej latarni ligi”, ale po raz kolejny zespół ten pokazał, że jeśli chce, potrafi urwać punkty każdemu. W tym przypadku były to Krzanowice.

KS 1905 Krzanowice – LKS Silesia Lubomia 0:0

Autor: fot. Katarzyna Kubik, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności8 listopada 202519:01

Powstawało w bólach, ale już jest! Lodowisko Piastor oficjalnie otwarte [FOTO i WIDEO]

Powstawało w bólach, ale już jest! Lodowisko Piastor oficjalnie otwarte [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
21
Racibórz:

Po latach oczekiwań, nieporozumień i - według poprzedniego prezydenta - prób blokowania inwestycji w poprzedniej kadencji samorządu, w której rządząca w Radzie Miasta większość chciała większego, murowanego w całości obiektu, Racibórz wreszcie doczekał się nowoczesnego lodowiska. W sobotę, 8 listopada, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Zamkowej odbyło się oficjalne otwarcie Lodowiska Piastor – obiektu, który ma stać się jedną z głównych atrakcji rekreacyjnych miasta.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport9 listopada 202522:01

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Wiele sportowych emocji towarzyszyło pierwszym dniom długiego weekendu. Grali piłkarze na szczeblu od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik, siatkarki, siatkarze, koszykarki i piłkarki ręczne. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Sport10 listopada 202507:39

Kolejne sukcesy raciborskich karateków

Kolejne sukcesy raciborskich karateków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport10 listopada 202516:56

Młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie zaprezentowali swe umiejętności [FOTO i WIDEO]

Młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie zaprezentowali swe umiejętności [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na nowo otwartym lodowisku Piastor w Raciborzu odbył się dziś wyjątkowy pokazowy trening i mecz mini-hokeja w wykonaniu młodych zawodników Akademii JKH GKS Jastrzębie. Wydarzenie przyciągnęło uwagę licznie zgromadzonych widzów, którzy mogli zobaczyć w akcji najmłodsze talenty jednej z czołowych akademii hokejowych w regionie.

(greh)
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.