Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport8 maja 201020:05

To miały być pewne trzy punkty

To miały być pewne trzy punkty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Walcząca o utrzymanie w IV lidze Unia Racibórz znów zawodzi. Dziś nie mogła sobie poradzić z outsiderem tabeli Concordią Knurów. Raciborzanie przywieźli tylko jeden punkt. W Krzyżanowicach nie udał się debiut nowego duetu trenerskiego przed własną publicznością. Miejscowy LKS przegrał po samobóju.

To miała być formalność, wyjazd po pewne 3 pkt do Knurowa, do outsidera IV ligi. Skończyło się remisem 1:1 pod golach Podstawki (Unia 17') oraz Salwy (18'). Na szczęście przegrywali też sąsiedzi Unii w tabeli - Polonia Marklowice i AKS Mikołów. Skoro jednak raciborzanie nie potrafią wygrać ze słabeuszem, to jak sobie poradzą z lepszymi bądź teoretycznie równymi sobie rywalami. Za tydzień Unia jedzie do sąsiada z tabeli z Marklowic. Potem mecz u siebie z Pszowem i wyjazd do Bielska-Białej. O powiększenie dorobku będzie niezwykle trudno.

Kibice Unii nie mogą być pewni nie tylko utrzymania w IV lidze, ale i przyszłości klubu, który miał mistrzów Polski juniorów i dwa sezony w I lidze. Zawodzenie na męską piłkę w Raciborzu nikogo już nie wzrusza. W czerwcu może się posypać zarząd i organizacja klubu. Można oczywiście szukać winnych, ale można też zadać pytanie, czy 55-tysięcznego miasta naprawdę nie stać na wsparcie męskiej piłki. - Unia jest w fatalnej sytuacji, ale to najlepszy czas, by ten klub ktoś przejął, ktoś kto ogarnie to organizacyjnie i finansowo. Jeśli się rozpadnie, nikt tego już nie pozbiera - powiedział nam jeden z raciborskich trenerów.

Pozostałe wyniki soboty (źródło www.ballpointpen.fora.pl, 90minut.pl):

V liga

LKS Krzyżanowice - Jedność Jejkowice 0:1
Bramka dla Jedności: Leszek Ruszar samobójcza w 30min

A klasa

Czarni Nowa Wieś - Ocice Racibórz 0:1
Krzyżkowice - Samborowice 2:1 (0:1)

B klasa

Płonia Racibórz - Studzienna 1:2
Pstrążna - Nieboczowy 1:6
Sparta Babice - LKS Chałupki 1:2

Ekstraliga kobiet

Medyk Konin - RTP Unia Racibórz 4:2 (1:2)

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport17 maja 202622:19

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Choć pogoda nie rozpieszczała, to piłkarskich emocji na boiskach w regionie nie brakowało. Zapewnili je piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.