Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport14 września 202112:07

Kuźniański półmaraton z mistrzynią olimpijską Justyną Święty – Ersetic [FOTO i WIDEO]

Kuźniański półmaraton z mistrzynią olimpijską Justyną Święty – Ersetic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Kuźnia Raciborska:

- Wierzę, że bawiliście się równie wyśmienicie, jak ja. Przede wszystkim jednak mam nadzieję, że jesteście z siebie dumni i zadowoleni ze swoich wyczynów. Impreza jest naprawdę wyjątkowa, a piękne okoliczności przyrody dodają jej uroku – powiedziała mistrzyni olimpijska Justyna Święty – Ersetic po zakończeniu VI Kuźniańskiego Półmaratonu Leśnego RAFAMET. Jako pierwszy do mety dotarł Roberto Dimiccoli, w klasyfikacji pań zwyciężyła zaś Judyta Rębisz.

Już po raz szósty lasy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie gościły półmaratończyków. W sobotę 11 września odbyła się kolejna edycja Kuźniańskiego Półmaratonu Leśnego RAFAMET. Gościem honorowym imprezy była mistrzyni olimpijska Justyna Święty – Ersetic. Wielkim zaskoczeń okazała się jednak...pogoda, która wyjątkowo dopisała i biegacze przemierzyli trasę w iście letniej aurze.

Bieg w wyjątkowych okolicznościach przyrody

O tym, że kuźniański półmaraton charakteryzuje wyjątkowa aura lasów Nadleśnictwa Rudy Raciborskie nie trzeba nikomu przypominać. Trasa pośród zieleni, drzew i natury rok rocznie przyciąga biegaczy nie tylko z Polski lecz także spoza jej granic. Tradycyjnie uczestnicy, oprócz biegu głównego wzięli udział w marszu Nordic Walking na 10 km oraz w Kuźniańskiej Leśnej Zadyszce, czyli biegu na 10 km. Jako pierwszy na mecie pojawił się Roberto Dimiccoli, pośród kobiet zaś prym, podobnie jak w roku ubiegłym wiodła Judyta Rębisz.

- Pierwsze na co muszę zwrócić uwagę to przepiękna pogoda. Dotychczas wydarzenie, oprócz emocji sportowych dostarczało nam także wiele wrażeń...pogodowych. Tym razem aura była łaskawa i obdarzyła uczestników pięknym słońcem. Co więcej, kolejnym pięknym „punktem” było przybycie mistrzyni olimpijskiej Justyny Święty – Ersetic, która wręczała medale – powiedziała Anna Kijek, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Kuźni Raciborskiej. - Podobnie jak w latach ubiegłych, także i tym razem uczestnicy wystartowali w biegu głównym oraz dwóch innych zmaganiach tj. Dyszce z Kija czyli marszu Nordic Walking na 10 km oraz biegu o tej samej długości czyli Kuźniańskiej Leśnej Zadyszce. Łącznie udział wzięło około 200 biegaczy.

Nie mogę tutaj nie wspomnieć o sponsorze głównym naszej imprezy, który także jest bardzo związany z samą Kuźnią Raciborską, czyli firmie RAFAMET S.A. za co serdecznie dziękujemy – dodała Anna Kijek.

Oprócz organizatora imprezy, czyli Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w przygotowanie biegu zaangażowały się Urząd Miast Kuźnia Raciborska i OSP Kuźnia Raciborska. Jak już zostało wspomniane, po raz kolejny półmaraton wsparła także firma RAFAMET S.A., której siedziba mieści się w Kuźni Raciborskiej. Podobnie jak w latach ubiegłych, także i tym razem przewidziano osobną kategorię dla najlepszych pracowników kuźniańskiej Spółki.

- Gratuluję wszystkim, którzy ukończyli bieg! Chcemy wspierać inicjatywy lokalne, które promują aktywny i zdrowy styl życia. Półmaraton i rajd Nordic Walking a teraz także Kuźniańska Leśna Zadyszka to wydarzenia adresowane do osób w każdym wieku; cieszymy się, że mogliśmy przyłączyć się do ich organizacji. Co więcej, to świetna odskocznia w dobie pandemii. Ludzie chcą brać udział w takich wydarzeniach i korzystać z możliwości spędzania wspólnie czasu – mówił E. Longin Wons, Prezes Zarządu RAFAMET S.A.

Jednym z przedstawicieli firmy RAFAMET S.A., który stanął na podium był Mateusz Głowski, który przemierzył 10 kilometrów w marszu Nordic Walking. - Był to mój pierwszy udział w tego typu imprezie. Dodam też, że wcześniej nie miałem za bardzo styczności z kijkami do Nordic Walking, jednak postanowiłem, że chcę się zmierzyć z tą dyscypliną i tak też zrobiłem. Bardzo też jestem wdzięczny firmie RAFAMET S.A. za to, że wspiera tak istotne wydarzenie. Promocja zdrowego stylu życia, sportu, spędzania wspólnego czasu to coś niesamowicie ważnego i cieszę się, że RAFAMET S.A. aktywnie włącza się w taką formę pomocy – mówił Mateusz Głowski, pracownik Działu Konstrukcji w RAFAMET S.A.

Kolejnymi uczestnikami, tym razem biegu na 10 kilometrów był Marcin Ulman, specjalista konstruktor w RAFAMET S.A. oraz jego żona Danuta Ulman. - Trasa bardzo mi się podobała. Nie ukrywam, były też momenty ciężkie, szczególnie w trakcie biegu pod górkę, jednak cieszę się, że udało mi się pokonać te 10 kilometrów. Pogoda w tym roku dopisała, co jest bardzo ważne. Atmosfera także na najwyższym poziomie. Cieszę się, że nasza firma wspiera to wydarzenie. To ważne, aby stwarzać okazje do spędzania czasu razem, na świeżym powietrzu i w otoczeniu tak pięknej natury – powiedział Marcin Ulman. - To niesamowite, że właśnie takie wydarzenie organizowane jest w Kuźni Raciborskiej! Zawsze to doskonała motywacja do uprawiania sportu i spędzenia tego czasu z osobami z którym łączymy pasję do ruchu. Trasa przepiękna, ale łatwo nie było. Przebiegnięcie wymagało niemałego wysiłku, jednak satysfakcja jaką czuje się po przekroczeniu mety jest bezcenna – dodała Danuta Ulman.

Medale, koszulki i mistrzyni olimpijska

Jednym z ważniejszych punktów imprezy było przybycie mistrzyni olimpijskiej z Tokio 2020 Justyny Święty – Erseric, która wręczała medale biegaczom półmaratonu. Tego dnia, wielu uczestników wydarzenia miało okazję do rozmowy z wyjątkowym gościem, zrobienia sobie zdjęcia oraz poproszenia o autograf m.in. na koszulce VI Kuźniańskiego Półmaratonu Leśnego RAFAMET.

No właśnie. Jak co roku, także i tym razem na biegaczy czekała wyjątkowa koszulka oraz pamiątkowy medal nawiązujący do miejsca organizowania imprezy. Na szyjach biegaczy zawisły przestrzenne dzieła o oryginalnym designie. Pamiątki te zostały bardzo dobrze ocenione i z pewnością będą przypominać o leśnym bieganiu w Kuźni Raciborskiej.

Wszyscy mogli zabrać do domu także inną, nietypową nagrodę, tj. sadzonki drzew rozdawane przez Nadleśnictwo Rudy Raciborskie. Dla zawodników, poza wodą i napojami izotonicznymi, przygotowano także posiłek regeneracyjny. Biegacze chętnie korzystali również z masaży, które wykonywali absolwenci kierunku technik masażysta z elementami fizjoterapii szkoły TEB Edukacja z Raciborza.

Upominki czekały nie tylko na najlepszych w kategoriach wiekowych i open. Nadleśnictwo Rudy Raciborskie (współorganizator biegu) zadbało o nagrodę dla Pracownika Służb Leśnych, który najszybciej pokona trasę.

Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. z Kuźni Raciborskiej jest jednym z kilku na świecie producentów obrabiarek specjalnych do obróbki zestawów kołowych pojazdów szynowych (kolej, metro, tramwaje). Wykonuje również, na jednostkowe zamówienia, wielkogabarytowe obrabiarki specjalistyczne dla odbiorców w sektorach: energetycznym, maszynowym, stoczniowym oraz hutniczym. Udział eksportu w sprzedaży ogółem to około 68-85 proc. Kapitał zakładowy wynosi 43.187.010 zł.

Autor: Tekst i foto Magdalena Matusik, materiały prasowe spółki Rafamet, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 lipca 202420:15

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice rozpoczął dwudniowy festyn zorganizowany przez LKS Tworków. Do walki o puchar stanęło osiem drużyn. Najlepsza okazała się ekipa GM-Instal.

Th
Aktualności20 lipca 202416:57

Raciborski targ staroci ze studiem TVP w tle

Raciborski targ staroci ze studiem TVP w tle - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mirosław Kościelniak
Aktualności21 lipca 202412:54

Piknik Rodzinny Lato z Radiem w Parku im. Miasta Roth [FOTO]

Piknik Rodzinny Lato z Radiem w Parku im. Miasta Roth [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W minioną sobotę, 20.07., w Parku im. Miasta Roth, odbył się wyjątkowy Piknik Rodzinny "Lato z Radiem", który przyciągnął licznych mieszkańców i gości. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9:00, kiedy to Radiowa Jedynka rozpoczęła swoją audycję "Lato z Radiem", trwającą do południa.

Jan Ptak, Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Aktualności21 lipca 202417:43

Strażacka akcja na Pomnikowej. Mężczyzna uwięziony w windzie

Strażacka akcja na Pomnikowej. Mężczyzna uwięziony w windzie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Do zdarzenie doszło wczoraj o godz. 22.00. Strażacy pojechali na miejsce wprost z placu Długosza, gdzie akurat zakończył się koncert w ramach akcji Lato z TVP i Polskim Radiem.

red., fot. TH
Reklama
Aktualności21 lipca 202417:49

Występ Natalii Nykiel w Raciborzu stał pod znakiem zapytania

Występ Natalii Nykiel w Raciborzu stał pod znakiem zapytania - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Natalia Nykiel zagrała koncert na pl. Długosza w Raciborzu, który oglądało tu na żywo około 15 tysięcy osób. Występ artystki był zagrożony ze względu na silny ból, który dopadł ją podczas próby generalnej. Wezwano specjalistów, by udzielili jej pomocy. Ostateczna decyzja o występie zapadła tuż przed koncertem.

red.
Aktualności21 lipca 202417:26

Reksio, Bolek i Lolek zagościli w raciborskim Muzeum

Reksio, Bolek i Lolek zagościli w raciborskim Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. M. Kościelniak
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.