Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport16 kwietnia 202108:44

Mistrzostwa Świata sztafet bez Justyny Święty-Ersetic

Mistrzostwa Świata sztafet bez Justyny Święty-Ersetic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Utytułowana raciborzanka nie pojawi się na światowym championacie, który zostanie rozegrany w Chorzowie. Fani biegaczki są zaniepokojeni, a członkowie ekipy tłumaczą, co się stało.

WORLD ATHLETICS RELAYS, 1-2 maja 2021. Polskiej specjalistki od 400 m zabraknie na Stadionie Śląskim. Reprezentantów Polski zobaczymy na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym we wszystkich planowanych konkurencjach. Biało-czerwoni wystartują zatem w tradycyjnych sztafetach 4 x 100 oraz 4 x 400 metrów, a także w biegach 4 x 200 metrów, 4 x 400 metrów MIX, 2 x 2 x 400 metrów oraz w sztafecie płotkarskiej.

– To dla naszych zawodników pierwszy sprawdzian w sezonie olimpijskim. Zawody na Śląsku pokażą jak przebiegały dotychczasowe przygotowania. Reprezentacja trenuje teraz na Teneryfie, gdzie są komfortowe warunki pogodowe. Mam nadzieję, że start Polaków będzie udany, nasze sztafety mają o co walczyć. Stawką są przecież olimpijskie przepustki – podkreśla dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

Na Teneryfie jest też Justyna Święty-Ersetic, ale nie ma jej w składzie na majową imprezę. – Niedyspozycja zdrowotna u Justyny. Tak można to określić. Uznali z trenerem, że będzie lepiej, jeśli ktoś inny pobiegnie – przekazał Tomasz Majewski w rozmowie z TVPSPORT.PL. Jednej z najlepszych biegaczek nie dolega żadna poważna kontuzja. Wspólnie z resztą zespołu trenuje na Teneryfie. – Nic poważnego się nie dzieje. Na spokojnie. Igrzyska olimpijskie są najważniejsze. Trener Aleksander Matusiński szuka szerokiego składu. Testuje. Wiadomo, wróciły też Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka. Trener będzie próbował nowych ustawień w kontekście zmagań w Tokio. Tam będzie też sztafeta mieszana i eliminacje do przebrnięcia – mówił menedżer zawodniczki, Marcin Rosengarten.

Pobiegnie za to Patryk Grzegorzewicz z Raciborza.

Autor: opr. w, fot. Justyna Święty-Ersetic/fanpage, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport5 czerwca 202612:02

Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO]

Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W czwartkowy wieczór, w Nędzy rozegrano spotkanie klasy okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a LKS Start Mszana. Mimo że goście przystępowali do meczu jako pewny lider rozgrywek i z zapewnionym awansem, to gospodarze walczący o utrzymanie wyszli z tego starcia zwycięsko.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Sport6 czerwca 202622:13

Derby bez historii. Studzienna przyjechała w dziesiątkę i nie wyszła na drugą połowę [FOTO]

Derby bez historii. Studzienna przyjechała w dziesiątkę i nie wyszła na drugą połowę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Derbowe pojedynki zawsze budzą dodatkowe emocje. Niezależnie od miejsca w tabeli czy aktualnej formy zespołów kibice liczą na walkę, zaangażowanie i nieprzewidywalny przebieg wydarzeń. Tak miało być również podczas spotkania pomiędzy Ocicami a rezerwami Studziennej. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport7 czerwca 202601:41

Dziewczęta po raz pierwszy na InPost Cup. Drugi dzień turnieju za nami [FOTO]

Dziewczęta po raz pierwszy na InPost Cup. Drugi dzień turnieju za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Po czwartkowej inauguracji turnieju InPost Cup w Nędzy przyszedł czas na drugi dzień zmagań. W sobotę, 6 czerwca na boiskach pojawili się zawodnicy z rocznika 2016 oraz - po raz pierwszy w historii wydarzenia - osobna grupa dziewcząt.

Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport7 czerwca 202610:45

Stal Kuźnia Raciborska bez przełamania. Naprzód wywozi cenny punkt w walce o podium [FOTO]

Stal Kuźnia Raciborska bez przełamania. Naprzód wywozi cenny punkt w walce o podium [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Spotkanie B klasy klasy pomiędzy Stalą Kuźnia Raciborska a LKS Naprzód 37 Krzyżkowice od pierwszych minut było prowadzone w wysokim tempie.

Oskar Tomeczek
Reklama
Strony Partnerskie6 czerwca 202608:00

Śląskie oddycha przyszłością - od smogu do smart

Śląskie oddycha przyszłością - od smogu do smart - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UMWS, fot. Andrzej Grygiel / UMWS
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.