Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport23 marca 201011:48

Turniej bilardowy

Turniej bilardowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

32 młodych ludzi - chłopcy i dziewczęta od 12 do 20 roku życia, walczyło o puchar w turnieju bilardowym zorganizowanym w Klubie Młodzieżowym "Strefa" w Raciborzu.

Organizatorzy do realizacji zawodów podeszli poważnie. - Jednym z punktów regulaminu turnieju był odpowiedni ubiór, zawodnicy mieli się zjawić w koszulach i najlepiej muszkach. Chcieliśmy żeby było jak na prawdziwym turnieju snookera - śmieje się Radek Hurkała, od niedawna wolontariusz stowarzyszenia "Pomocna Dłoń", pod egidą którego działa "Strefa". - Taki turniej to, tak sobie myślę, ambitny pomysł. Mobilizuje młodzież do tego, żeby oderwała się choć na chwilę od często bezmyślnych gier komputerowych, czy wysiadywania pod blokiem - tłumaczy Radek.

Wielu z nastolatków do wzięcia udziału w konkurencji przygotowywało się całymi tygodniami. - Byłoby super wszystkich pokonać i dostać medal. Dobrze, że stół bilardowy jest w klubie na co dzień i było gdzie trenować - mówi Łukasz Kieler, jeden z uczestników. Pracownicy i wolontariusze "Pomocnej Dłoni" wiedzą jak trudno dziś młodzież zainteresować. - Nie chodzi tylko o to, żeby nastolatków klubem zainteresować, ale też przede wszystkim o to, żeby nie skończyło się na jednym razie. Robimy co możemy, żeby przychodzili do nas regularnie. Staramy się wychodzić naprzeciw ich zainteresowaniom i potrzebom, bo jeśli zajęcia i nasza oferta nie będzie zgodna z trendami, to więcej do klubu nie wpadną - wyjaśnia Beata Łodziak ze stowarzyszenia.

- Czas spędzony tutaj pod okiem wykwalifikowanej kadry to być może o jedną zniszczoną ławkę mniej, czy o jednego mniej wypalonego papierosa - ma nadzieję Adam Reszka, prezes stowarzyszenia, na co dzień kurator sądowy. Damian Hulbój (zwycięzca turnieju), na co dzień uczeń Technikum Gastronomicznego nr 3, mówi, że o drugie takie miejsce w mieście trudno. - Dlaczego przychodzę? Bo nikt mnie tu nie ocenia. Nie o to chodzi, żeby robić co się chce, ale żeby móc być sobą. Do tego można pograć z kumplami w bilarda, ping ponga, można potańczyć, posłuchać muzy, są tacy, którzy nawet coś ugotują, czy upieką, bo jest tu nawet kuchnia. Każdy się tu odnajdzie - podkreśla Damian.

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 marca 202611:57

25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W środę, 25 marca od wczesnych godzin porannych Urban Lab w Raciborzu wypełnił się mieszkańcami gotowymi nieść pomoc innym. Wszystko za sprawą wspólnej inicjatywy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Lasów Państwowych, która połączyła ideę ratowania życia z troską o środowisko naturalne.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202617:07

Nasz Racibórz 27.03.2026

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.