Pasmo sukcesów Samuela Kołka. Brawa dla raciborzanina!

Sam Kolek, a właściwie Samuel Kołek z Raciborza, nazywany twardzielem na kółkach, odnotował trzy znaczące sukcesy na międzynarodowych zawodach.
W minioną niedzielę, z czasem 00:52:50, wygrał Manchester Half Marathon. 29 września, podczas kolejnego startu na Great Scottish Run, z czasem 27:58 był drugi, a 6 października w Cardiff University Elite WCH Half Marathon również drugi z czasem 00:56:51. Gratulujemy!
- W niedzielę, na odbywającym się w Cardiff półmaratonie, zająłem drugie miejsce. Do pierwszego brakowało dość dużo, ale poprawiłem swój czas z zeszłego roku. Ta trasa jest bardzo techniczna. Bardzo dużo zakrętów, przed którymi trzeba wytracić sporo prędkość, dwa bardzo strome podjazdy do pokonania i jeden krawężnik, przed którym trzeba niemal całkowicie się zatrzymać, żeby nie uszkodzić kół. Podobnie jak w zeszłym roku, organizacja wydarzenia na najwyższym poziomie. Trasa ma srebrne oznaczenie IAAF, składa się na serię 6 super half, a w wyścigu biegaczy możba było oglądać biegaczy ulicznych ze ścisłej czołówki światowej. Mój czas nie był za dobry, jednak jak wspominałem, trasa nie była łatwa. Ostatecznie cieszę się z drugiego miejsca i poprawionego czasu, szczególnie, że przez cały tydzień towarzyszyło mi przeziębienie, z którym wróciłem z poprzednich zawodów - relacjonuje Samule Kołek na swoim FB.
- Bardzo lubię biegi uliczne. Zawsze są świetnie zorganizowane i bardzo ciekawe. Tą trasą jechałem trzeci raz i znam ją coraz lepiej. Bieg odbywa się co roku i ma miejsce w Glasgow. Zaczyna się bardzo stromym, kilometrowym podjazdem, gdzie prędkość spada do 7/8 km na godzinę. Na szczycie podjazdu byłem czwarty, ale wiedziałem, że odrazu zacznie się równie stromy zjazd i bardzo ważne jest żeby jak najszybciej przyspieszyć do prędkości maksymalnej i potem można się już "kulać" aż do skrętu 90° w lewo, gdzie znowu zaczyna się lekki podjazd. Na dole zjazdu byłem już drugi i utrzymałem tą pozycję do samego końca. Zeszłoroczny wyścig również ukończyłem na 2. pozycji, jednak w tym roku miałem o 1m 15s szybszy czas co mnie bardzo cieszy - opisuje swój start na Great Scottish Run.
O Samuelu Kołku możecie przeczytać [tutaj]


![Trwa wielka przebudowa w Lesie Obora [FOTO] Trwa wielka przebudowa w Lesie Obora [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766914443img-2729-2-.jpg)
![14 ofert na budowę Blue Velo w gminie Krzyżanowice. Najtańsza o blisko 6,7 mln zł niższa od budżetu [PRZEBIEG TRASY] 14 ofert na budowę Blue Velo w gminie Krzyżanowice. Najtańsza o blisko 6,7 mln zł niższa od budżetu [PRZEBIEG TRASY] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667381871724514204dsc-1069-2-.jpg)









![Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO] Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766874497gre03409-.jpg)

![Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO] Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766877018dsc-6492-.jpg)




![Wieczór kolęd i pastorałek w kościele św. Paschalisa na Płoni [FOTO i WIDEO] Wieczór kolęd i pastorałek w kościele św. Paschalisa na Płoni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766949720dsc-6652-.jpg)

![Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667151721766358079gre03201-.jpg)
![Weekend z HLPN [WYNIKI] Weekend z HLPN [WYNIKI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766953062gre03414-.jpg)
















![Powalone drzewo w Tworkowie. Poranny alarm przy Jasnej [RAPORT 998] Powalone drzewo w Tworkowie. Poranny alarm przy Jasnej [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766956331607131514-1331878882300340-7050542098041999759-n-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany