Sport8 listopada 200912:14

Trzy punkty AZS-u Rafako Racibórz

Trzy punkty AZS-u Rafako Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W meczu ósmej kolejki raciborscy siatkarze po czterech wyrównanych setach pokonali AKS Resovię Rzeszów 3:1, ale nie było łatwo.

W pierwszym secie gra była wyrówna na do stanu 13:14 później raciborskim siatkarzom udało się odskoczyć na kilka punktów, ale Resovia powoli odrabiała straty. W końcówce seta drużyna AZS-u Rafako Racibórz prowadziła 23:20. W tym momencie bardzo odważnie zagrał rozgrywający Mariusz Jajus i kiwką zdobył 24 punkt. Resovia obroniła jeszcze dwie piłki, a seta skończył dobry pojedynczy blok Artura Szmidtki. Rozpędzony zespół gospodarzy na początku drugiego seta objął prowadzenie 5:1, jednak Resovia nie zamierzała oddać łatwo tego meczu i walczyła ambitnie wychodząc na prowadzenie 20:19. W końcówce tego seta trzy błędy gości dały nam prowadzenie 22:21, a po dobrym ataku Krystiana Lipca zrobiło się 23:21. Jeden punkt zdobyli goście, ale popełnili również dwa błędy w ataku i przegrali seta 25:22. W trzecim secie role się odwróciły i w połowie seta Resovia miała trzy punkty przewagi. Drużyna Witolda Galińskiego próbowała odrobić straty punktowe, ale w końcówce bardzo skutecznie  w ataku zagrał Mateusz Wojtowicz i goście wygrali seta 25:23. W czwartym secie Resovia nie zwalniała tempa i prowadziła 8:6. Wtedy wysoką klasą popisał się libero AZS-U Rafako Racibórz Witold Słanina podbijając znakomicie trzy piłki, a niezawodnie kontrę skończył atakujący Marcin Gonsior. Prowadzenie w tym secie zmieniało się jeszcze dwukrotnie, ale w końcówce to drużyna AZS-u Rafako wyszła na prowadzenie 24:21, później 22 punkt zdobyli goście po ataku Mateusza Wojtowicza, a trener Witold Galiński wykorzystał przerwę, aby spokojnie ustawić ostatnią akcję. Niestety po przerwie goście zablokowali atak Krystiana Lipca, jednak w ostatniej akcji meczu grający na przyjęciu z atakiem Lipiec był nie do zatrzymania i skończył mecz.

- W tym sezonie wszystkie drużyny są groźne. Cieszę się, że zdobyliśmy w tym meczu komplet punktów rozgrywając cztery długie wyrównane sety. Teraz czeka nas bardzo trudny mecz wyjazdowy z wiceliderem Wandą Kraków. Postaramy się solidnie przygotować i powalczyć o korzystny wynik. Jak na razie realizujemy nasz plan i cały czas jesteśmy w pierwszej czwórce - powiedział trener Witold Galiński.

KS AZS Rafako Racibórz: Mariusz Jajus, Krystian Lipiec, Bartosz Kawka, Artur  Szmidtka, Rafał Stanienda, Marcin Gonsior, Witold Słanina - libero oraz Mateusz Władarz, Adam Barteczko i Adrian Sdebel. I trener Witold Galiński, II trener Bartosz Frątczak.
AKS Resovia Rzeszów: Jakub Filip, Michał Kazała, Mateusz Wojtowicz, Jakub Peszko, Piotr Karlik, Filip Płonka, Toasz Głód - libero oraz Łukasz Kruk, Mateusz Skarbowski, Kamil Długosz, Mateusz Bryliński. I trener Jerzy Wietecha, II trenerJacek Podpora.

W pozostałych meczach zanotowano następujące wyniki: MKS MOS Będzin - Górnik Siemianowice Śląskie 3:0 (25:14, 25:18, 25:21), Karpaty Krosno - Wanda Kraków 2:3 (17:25, 25:18, 25:12, 16:25, 13:15), Błękitni Ropczyce - Politechnika Krakowska 2:3 (16:25, 25:21, 27:25, 19:25, 9:15), STS Skarżysko-Kamienna - Wisłok Strzyżów 2:3 (25:19, 22:25, 25:23, 23:25, 13:15).