Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport21 listopada 201607:51

Harcerze z Raciborza trzecią najlepszą drużyną na śląsku

Reklama
Region: W piątek i sobotę, 18 i 19 listopada, 1 Raciborska Drużyna Harcerzy "Karacena" w liczbie dwudziestu harcerzy uczestniczyła w Turnieju Drużyn Leśnych Górnośląskiej Chorągwi Harcerzy, walcząc o to, aby zdobyć miano "drużyny orlej".

Wszystko rozpoczęło się o godzinie 18.00 na placu Piastów w Gliwicach, gdzie raciborscy harcerze stawili się jako pierwsi, bowiem konkurenci z Wodzisławia pomylili miejsce zbiórki. Na placu powitał wszystkich p.o. komendanta chorągwi phm. Marcin Mucha, który wyznaczył zadanie zlokalizowania skrzynek geocachingowych oraz dostania się pod wieżę radiostacji gliwickiej. Jak harcerze przekonali się na własnej skórze, szukanie takich skrzynek w nocy nie jest łatwym zadaniem, ale udało się znaleźć chociaż jedną. Po przybyciu pod wieżę otrzymano zadanie udania się do Wilczego Gardła, dzielnicy Gliwic na 20.30. Nie czekając, harcerze wsiedli w autobusy i przybyli przed czasem - tutaj również byli pierwsi. W miejscowej szkole zjedzono kolację i wyruszono na ognisko obok leśniczówki w Smolnicy. W czasie ogniska, po gawędzie opowiedzianej przez p.o. komendanta chorągwi, prezentowano zdobytą wcześniej wiedzę o przeciwnikach, a także pląsy i piosenki. Po powrocie do szkoły harcerze udali się spać, jednak zastęp zastępowych miał grę nocną związaną z samarytanką.

W sobotni poranek harcerze poszli do kościoła w Smolnicy, gdzie o 8.00 uczestniczyli w Mszy Świętej, którą odprawił sekretarz chorągwi ks. pwd. Karol Darmas, po czym udali się znów do leśniczówki i mimo padającego deszczu w bojowym duchu przygotowywali się do gry, która miała się rozpocząć. Zadaniem harcerzy było opanowanie jak największej ilości dzielnic - były to punkty na terenie leśnictwa zaznaczone na mapie. Aby opanować dany punkt, trzeba było uzyskać jak najlepszy wynik na nim, a na każdym punkcie można było pojawiać się wiele razy. Harcerze poruszali się zastępami, próbując opanować różne punkty, na których musieli wykazać się wiedzą harcerską, a także innymi umiejętnościami: strzelaniem z wiatrówki, łuku, piłowaniem kłody na czas, przygotowaniem posiłku dla drużyny, musztrą. Działaniem zastępów koordynował drużynowy, ćw. Karol Kurp, który znajdował się w sztabie, a porozumiewał się z harcerzami poprzez krótkofalówki. Po lesie były również rozsiane punkty specjalne - białe kartki z logo chorągwi. W przypadku spotkania przeciwnika można było wdać się z nim w walkę, bowiem każdy uczestnik miał na ramieniu taśmę, którą można było zerwać przeciwnikowi. W takim wypadku uczestnik nie mógł brać udziału w zadaniu na punkcie do czasu, jak został opatrzony przez sanitariusza, którym był przyboczny.

Gra skończyła się o 14.00, a po powrocie uczestnicy mogli zjeść przygotowany w trakcie niej posiłek. Po zjedzeniu obiadu komenda chorągwi sprawdziła jeszcze liczbę sprawności wyszytych na naszych mundurach. Tutaj również raciborscy harcerze okazali się być lepsi niż konkurenci. O 15.00 odbył się apel kończący, a raciborska drużyna w turnieju zajęła drugie miejsce - do zwycięstwa zabrakło jedynie 3 punktów. Tym samym 1 Raciborska Drużyn Harcerzy „Karacena” jest trzecią najlepszą drużyną na śląsku wśród harcerzy. W przyszłym roku już raciborscy harcerze planują zostać drużyną puszczańską i starać się o miano „Drużyny Rzeczypospolitej”, czyli najlepszej drużyny męskiej w ZHR.

Autor: Materiał nadesłany,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności30 stycznia 202309:26

Lutowy repertuar Bałtyku

Lutowy repertuar Bałtyku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red.
Aktualności31 stycznia 202307:59

PSL ma swoje miejsce we władzach wojewódzkich

PSL ma swoje miejsce we władzach wojewódzkich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
slaskie.pl, fot. Andrzej Grygiel / UMWS
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.