Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport21 czerwca 201612:57

Biegacze z Rafako na Grodziskim Półmaratonie Słowaka

Biegacze z Rafako na Grodziskim Półmaratonie Słowaka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

W niedzielę, 12 czerwca czwórka biegaczy z Rafako S.A. wzięła udział w X Hunters Półmaratonie „Słowaka” w Grodzisku Wielkopolskim. Bieg ten zaliczany do Korony Półmaratonów Polskich jest jednocześnie jedną z najwyżej ocenianych imprez biegowych w Polsce. 

Hunters Półmaraton „Słowaka” w Grodzisku Wielkopolskim to przede wszystkim dobrze zorganizowane wydarzenie biegowe, któremu towarzyszy wspaniała atmosfera. Oba te atuty przyczyniły się do tego, że impreza każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem w środowisku biegaczy i zbiera wysokie oceny startujących. Dodatkowo organizatorzy grodziskiego półmaratonu zapewniają uczestnikom bogate zaplecze socjalne, np. bezpłatne noclegi w szkole czy opiekę przedszkolną dla milusińskich na czas udziału w biegu ich rodziców. – Bieg rzeczywiście zasługiwał na wszelkie możliwe wyróżnienia. Bardzo fajnym i oryginalnym pomysłem był przemarsz uczestników półmaratonu w uroczystym pochodzie z orkiestrą i mażoretkami spod Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku na rynek miejski. Wspaniała atmosfera panowała również na całej trasie biegu. Ludzie żywiołowo dopingowali biegaczy muzyką, okrzykami i oklaskami – relacjonuje Krzysztof Jeremicz, lider ekipy biegaczy Rafako S.A.

Spośród rafakowców w Grodzisku Wielkopolskim najlepszy czas i jednocześnie nowy rekord życiowy zaliczył Grzegorz Bulenda – 1:32:45. Ponadto bieg ukończyli: Krzysztof Jeremicz (1:38:03), Paweł Zalewski (01:52:44) i Gabriela Sobczyk (02:16:52). Warto dodać, że dzień wcześniej (11 czerwca) trójka reprezentantów Rafako (Bartosz Główka, Rafał Rydzak i Radosław Szymiczek) wzięła udział w IV Biegu Azotowym w Kędzierzynie-Koźlu. Najlepszy z tej trójki okazał się Radosław Szymiczek z czasem 48:41.

Pierwszy Grodziski Półmaraton „Słowaka” odbył się w 2007 roku. Inicjatorem biegu jest Marek Małecki, nauczyciel wychowania fizycznego w LO im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim. Nazwę biegu zaczerpnięto od patrona liceum. Uczniowie w swoim żargonie używają nazwy „Słowak”, która znalazła zastosowanie również przy półmaratonie. Pierwszy bieg odbył się w połączeniu z obchodami 80-lecia nadania imienia szkole i w ciągu kolejnych lat rozrósł się do jednej z największych tego typu imprez w kraju. Dziś Grodziski Półmaraton „Słowaka” to wizytówka miasta. – W tegorocznym biegu udział wzięło dokładnie 2439 zawodników, a organizacja naszej jubileuszowej imprezy nie byłaby możliwa bez dobrej współpracy wielu ludzi i różnych instytucji. W naszym mieście pozytywnie do biegu podchodzą w zasadzie wszyscy, co widać na ulicach podczas samej imprezy. Obecność wielu widzów, ich doping i ciepłe przyjęcie są miłe dla biegaczy. Zapewne właśnie ta atmosfera przekłada się na wysokie oceny naszego wydarzenia – mówi Marek Małecki, dyrektor półmaratonu. Trasa grodziskiego biegu od kilku lat jest taka sama, choć wcześniej na mapie miasta rysowała się nieco inaczej. Zawsze jednak jej długość jest równa 21,0975 km, co stanowi dokładnie połowę biegu maratońskiego.

fot. archiwum Krzysztofa Jeremicza, Rafako S.A.

Autor: Szymon Kamczyk,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport20 czerwca 202619:29

Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO]

Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Stadion przy ulicy Srebrnej w Raciborzu ponownie stał się areną piłkarskich zmagań młodych zawodników z Polski i zagranicy. W sobotnie przedpołudnie oraz wczesne godziny popołudniowe rozegrano trzeci turniej w ramach V4Cup o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza Jacka Wojciechowicza. W zawodach udział wzięło szesnaście drużyn, które przez wiele godzin rywalizowały o końcowy triumf.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.