Gabrysz z rekordem Śląska

Dziś (21 grudnia) popołudniowa sesja Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców odbywanych w Ostrowcu Św. przyniosła zawodnikom Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Victorii indywidualne starty w półfinałach. Najlepiej w nich zaprezentował się Wojciech Gabrysz na 100 m stylem grzbietowym.
Zawodnik trenera Rafała Bałysa uzyskał bardzo dobry wynik już w eliminacjach (0.54,81), jeszcze szybciej popłynął w ½ finału (0.54,61), co dało mu ósmą lokatę i szansę występu w jutrzejszym, elitarnym finale tej konkurencji. Bardzo dobrze dysponowany na tych zawodach Gabrysz we wcześniejszym starcie na 200 m stylem grzbietowym ustanawiał rekordy Śląska, SMS-u i Victorii, na 100 m uzyskał rekordy szkoły i klubu.
Aleksandra Tomala (Zryw Opole, SM R-rz) startowała dziś trzykrotnie. Na 50 m stylem grzbietowym podopieczna trenera Rafał Bałysa startując w półfinałach zajęła 12 miejsce na 50 m stylem grzbietowym (0.29,23), a na 100 m stylem motylkowym przypłynęła 18. miejscu (1.04,30).W klubowej sztafecie 4x50 m stylem zmiennym Ola wraz z koleżankami wywalczyła siódmą pozycję.
Z dobrej strony zaprezentował się Rafał Handzlik (Karol Wadowice, SMS R-rz), który wystąpił w półfinale 100 m stylem grzbietowym, uzyskując rekord życiowy (0.55,96) i w konsekwencji 15 lokatę. Niewiele zabrakło do awansu do półfinałów 100 m stylem klasycznym Ewie Dymarek (Zryw Opole, SMS R-rz), która zajęła 17 miejsce (do półfinałów kwalifikuje się 16 zawodników), uzyskując rekord życiowy 1.13,35.
Do finału 100 m stylem zmiennym (0.56,16) awansował Maciej Sudenis (AZS AGH Kraków), wychowanek Victorii, absolwent SMS-u oraz zawodnik AZS PWSZ.
(nc)

![XXVII Pływadła ruszyły z Raciborza: Wielka wodna wyprawa rozpoczęta [FOTO i WIDEO] XXVII Pływadła ruszyły z Raciborza: Wielka wodna wyprawa rozpoczęta [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782564428dsc-5129-.jpg)


![Tropikalny finał baraży. Krzanowice odwróciły losy meczu i wywalczyły awans [FOTO] Tropikalny finał baraży. Krzanowice odwróciły losy meczu i wywalczyły awans [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782597199pietro-krzano-baraz-.jpg)



![Płonia świętuje początek lata: Dzielnica pełna energii i sąsiedzkiej integracji [FOTO i WIDEO] Płonia świętuje początek lata: Dzielnica pełna energii i sąsiedzkiej integracji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782540241dsc-1372-.jpg)

![Dogtrekking w Nędzy przyciągnął tłumy. Sport i pomoc zwierzętom podczas VI Festiwalu Górnej Odry [FOTO] Dogtrekking w Nędzy przyciągnął tłumy. Sport i pomoc zwierzętom podczas VI Festiwalu Górnej Odry [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782639842photo-51-z-100-.jpg)


![XXVII Pływadła na półmetku w Turzu [FOTO] XXVII Pływadła na półmetku w Turzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782672266photo-11-z-96-.jpg)




















![Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO] Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782680206krzyzkowice-ocice-baraz-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany