Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport21 grudnia 201309:14

Pływanie. Kasia Nawaryńska w ósemce

Pływanie. Kasia Nawaryńska w ósemce - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

II dzień (20 grudnia) rozgrywanych w Ostrowcu Św. pływackich Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców na pływalni 25-metrowej przyniósł raciborzanom występ Katarzyny Nawaryńskiej (MKS-SMS Victoria Racibórz) w finale A (miejsca 1-8) na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego i podopieczna trenera Rafała Bałysa, pomimo uzyskania rekordów życiowych (1.02,17 w ½ finału) uplasowała się na ósmym miejscu. W finale popłynęła nieco wolniej niż w półfinale (1.02,57).

Blisko awansu do finału A była Ewa Dymarek (Zryw Opole, SMS R-rz). Na 200 m stylem klasycznym zawodniczka Piotra Generalczyka uzyskała 2.36,67 (rekord życiowy) i zajęła ostatecznie 11. miejsce.

Także na półfinale 50 m stylem grzbietowym zakończył dzisiejszy start na 50 m stylem grzbietowym Wojciech Gabrysz (MKS-SMS Victoria Racibórz) - trener Rafał Bałys. Życiówka w w wyścigu półfinałowym 0.25,84 pozwoliła mu zająć 13. lokatę.
Na 20. miejscach zameldowali się Aleksandra Tomala (Zryw Opole, SMS-rz) na 50 m stylem motylkowym (0.28,95) i Rafał Handzlik (Karol Wadowice, SMS R-rz) na 50 m stylem grzbietowym.

Wartym zauważenia są starty niedawnych uczniów, wychowanków Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Mistrzem Polski na 100 m stylem klasycznym został Mikołaj Machnik (0.59.61) z AZS AWF Katowice. Machnik wraz z klubowymi kolegami wywalczył także złoty medal w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym.

Złoty medal na dystansie 200 m stylem klasycznym, ustanawiając nowy rekord Polski 15-latek (2:28.43) zdobyła Angelika Wikieł. Zdecydowana faworytka do zwycięstwa Paulina Zachoszcz (MKP Szczecin) została zdyskwalifikowana. Na dziewiątym miejscu, a więc tuż za finałem A - 50 m stylem grzbietowym uplasował się rekordem życiowym (0.25,23) Maciej Sudenis (były zawodnik MKS-SMS Victoria Racibórz i AZS PWSZ R-rz), który startuje obecnie w barwach AZS AGH Kraków.

(nc)

 

 

 

 

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:
Zobacz film z RTK

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności9 maja 202616:56

Opolski Ekspres Dęty znów dotarł do Raciborza. Dworzec wypełniła muzyka i tłumy gości

Opolski Ekspres Dęty znów dotarł do Raciborza. Dworzec wypełniła muzyka i tłumy gości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Perony raciborskiego dworca ponownie wypełniły się muzyką, mieszkańcami i gośćmi z Opolszczyzny. W sobotę, 9 maja, do Raciborza przyjechał Opolski Ekspres Dęty, który zakończył tegoroczną trasę finałowym koncertem w mieście. Na uczestników czekały występy orkiestr, koncert na platformie widokowej nowego dworca oraz program przygotowany wspólnie z Miastem Racibórz.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport10 maja 202619:55

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Emocji co nie miara dostarczyły piłkarski pojedynki od IV ligi do C klasy w Podokręgach Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności9 maja 202619:27

Po setkach lat na raciborskim zamku znów pasowano rycerza

Po setkach lat na raciborskim zamku znów pasowano rycerza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

– To nie była inscenizacja – podkreśla Andrzej Kościuk z Opolskiego Bractwa Rycerskiego. – Ceremoniał w zamkowej kaplicy pw. św. Tomasza Becketa przebiegał zgodnie z przekazami biskupa Duranda z 1290 roku, z udziałem rycerzy z Polski i Czech oraz proboszcza z Ostroga, ks. Zbigniewa Cieśli. Wydarzenie otworzyło II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

red., fot. Danuta Kruty
Reklama
Reklama
Sport9 maja 202623:57

Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO]

Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zajmująca piąte miejsce w tabeli III grupy klasy okręgowej Unia Racibórz podejmowała w ramach XXVII kolejki zespół Dębu Gaszowice. Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły dzieliło trzynaście punktów i różnicę tę było widać na boisku praktycznie przez całe spotkanie.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport10 maja 202616:10

Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO]

Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Są mecze, w których od pierwszych minut widać, która drużyna przejęła pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Tak właśnie było w spotkaniu rozegranym w sobotę, 9 maja w Markowicach, gdzie gospodarze nie pozostawili rywalom z Zabełkowa najmniejszych złudzeń.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Sport11 maja 202610:13

Gol w 88. minucie uratował Nędzę. Syrynia wypuściła zwycięstwo z rąk [FOTO]

Gol w 88. minucie uratował Nędzę. Syrynia wypuściła zwycięstwo z rąk [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Sporo emocji dostarczył kibicom mecz pomiędzy LKS 1908 Nędza a Naprzodem 32 Syrynia. Spotkanie rozegrane 10 maja przy ulicy Sportowej długo nie zachwycało skutecznością, ale w końcówce wynagrodziło widzom cierpliwości. Gdy wydawało się, że trzy punkty pojadą do Syryni, gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania i uratować niezwykle cenny punkt w walce o utrzymanie.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.