Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport16 listopada 201309:24

Liderki za mocne dla Krzanowic

Liderki za mocne dla Krzanowic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Jak na mecz z liderem przystało, w sali w Krzanowicach zjawiło się wielu wiernych kibiców, by dopingować nasze dziewczęta. Siatkarki z Dębowca bezlitośnie wykorzystywały jednak błędy UKS-u.

Mecz zaczyna się od zdecydowanego prowadzenia faworyzowanej drużyny z Dębowca, która w swoich szeregach posiada wiele doświadczonych i ogranych zawodniczek na poziomie drugiej ligi. Gospodynie przez całą partię grały bardzo nerwowo popełniając wiele prostych błędów, co wykorzystywały przeciwniczki i po 19 minutach prowadziły 1:0 w setach.

W drugim secie gospodynie opanowały emocje i nerwy i zaczęły walczyć z liderem jak równy z równym. Zacięta walka punkt za punkt toczyła się do stanu 11:11, następnie krzanowiczanki miały wspaniały okres gry i po fantastycznych akcjach doprowadzają do stanu 18:13. Jednak doświadczone dębowianki przeczekały szturmowy atak gospodyń i zaczęły mozolnie odrabiać straty, by w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zaznaczyć należy, że krzanowiczanki bardzo pomogły gościom w zwycięstwie, ponieważ od stanu 20:20 popełniły trzy błędy w polu zagrywki.

Złe na siebie krzanowiczanki trzecią odsłonę zaczynają od zdecydowanej gry na siatce i mocnymi i skutecznymi atakami wychodzą na prowadzenie 4:0. Radość z prowadzenia jednak była krótka, bo po chwili na tablicy widniał wynik 10:10. Od tego momentu znów rozpoczął się zacięty bój o każdą piłkę, aż do stanu 21:21. Tym razem przy niesamowitym dopingu kibiców dziewczęta z Krzanowic zdobyły kolejno cztery punkty i przedłużyły nadzieję na wygraną z liderem.

Czwarty set kibiców rozgrzał do czerwoności. Zawodniczki obu drużyn popisywały się wspaniałymi atakami, obronami i niesamowitym zaangażowaniem. Set grany na remis do stanu 18 : 18. Niestety dla gospodyń znów w końcówce zawiodła zagrywka, która tego dnia była zmorą krzanowiczanek (17 błędów). Dębowianki takie błędy wykorzystywały w stu procentach i po półtorej godziny gry cieszyły się z kompletu punktów, co umocniło je na pierwszym miejscu.

GS UKS Krzanowice-UKS Dębowianka Dębowiec 1:3 (-19, -23,21,-22)

Skład: Simona Duda, Barbara Otlik, Joanna Staniszewska, Agnieszka Breitschedel, Klaudia Nagler-Skroban, Joanna Swierczek oraz Justyna Swierczek.

TK, fot. arch.

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:
Zobacz film z RTK

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport18 grudnia 202520:53

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO]

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartek, 18 grudnia, scena Raciborskiego Centrum Kultury wypełniła się emocjami. Tym razem nie za sprawą spektaklu teatralnego czy występu kabaretowego, lecz pierwszej w historii gali sportowej MKS Unii Racibórz. Wydarzenie stało się okazją do podsumowania mijającego roku, uhonorowania zawodników oraz wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy na co dzień wspierają funkcjonowanie i rozwój klubu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.