Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport7 października 201319:49

Japońska samoobrona dla pań

Japońska samoobrona dla pań - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz: 14 października rozpoczną się zajęcia dla kobiet z japońskiej samoobrony. Kurs jest jednym z wydarzeń towarzyszących festiwalowi BUDO GALA 2013. Czterodniowe szkolenie ma otwarty charakter i jest darmowe, wystarczy się jedynie zapisać.

Kurs japońskiej samoobrony to jedna z licznych imprez odbywających się w Raciborzu w ramach II Interdyscyplinarnego Festiwalu Kultury i Sztuki Japonii BUDO GALA 2013. Adresowane do pań za całego powiatu raciborskiego szkolenie rozpocznie się 14 października (poniedziałek).

- Szkolenie będzie miało intensywny charakter, zajęcia odbywać się będą codziennie przez cztery dni, od godziny 18.00 do 20.00 w Arenie Rafako. Podczas tych spotkań będziemy wykorzystywać elementy techniczne japońskich sztuk walki. Na kurs składają się cztery treningi, ale zawrzemy w nich wszystko, co najistotniejsze w samoobronie. Nie zabraknie także scenek sytuacyjnych, podczas których będzie można wykorzystać nabyte umiejętności – podkreśla sensei Jacek Ostrowski z Raciborskiego Ośrodka Aikido, pomysłodawca Festiwalu BUDO GALA, organizator kursu samoobrony.

Prowadzącymi zajęcia będą profesjonalni instruktorzy z Polski oraz zagranicy. Poza ćwiczeniami praktycznymi panie wezmą udział w pogadankach, będą mogły obejrzeć również filmy instruktażowe i porozmawiać ze specjalistami.

Współorganizatorami kursu są Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu oraz raciborska Straż Miejska. Dzięki uprzejmości dyrekcji Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, szkolenie odbędzie się w Arenie Rafako, przy ulicy Łąkowej 31 w Raciborzu.

Panie chcące wziąć udział w kursie powinny wysłać swoje zgłoszenie (imię, nazwisko, dane kontaktowe) na adres sensei Jacka Ostrowskiego – [email protected]. Zajęcia są darmowe i otwarte dla pań w każdym wieku. Wybierając się na szkolenie trzeba koniecznie pamiętać o miękkim obuwiu zmiennym i stroju sportowym.

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:
Zobacz film z RTK

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport27 czerwca 202623:54

Tropikalny finał baraży. Krzanowice odwróciły losy meczu i wywalczyły awans [FOTO]

Tropikalny finał baraży. Krzanowice odwróciły losy meczu i wywalczyły awans [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

W prawdziwie tropikalnych warunkach rozegrano finałowy mecz barażowy o awans do klasy okręgowej na sezon 2026/2027. Słupki rtęci przekraczały 30 stopni Celsjusza, a dodatkowym przeciwnikiem dla piłkarzy był palący bezlitośnie słońcem upał. Mimo wymagających warunków zarówno Start Pietrowice Wielkie, jak i KS 1905 Krzanowice zameldowały się na boisku przy ulicy Krawieckiej, gotowe do walki o jedno z najważniejszych zwycięstw w sezonie.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 czerwca 202607:33

Noc Kultury 2051 otworzyła jubileusz 25-lecia RCK

Noc Kultury 2051 otworzyła jubileusz 25-lecia RCK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mirosław Kościelniak
Sport28 czerwca 202622:59

Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO]

Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W ekstremalnie trudnych warunkach atmosferycznych rozegrany został finał baraży o awans do klasy A Podokręgu Racibórz na sezon 2026/2027. Na boisku w Krzyżkowicach zmierzyły się miejscowy Naprzód oraz LKS Ocice. Termometry wskazywały temperaturę zbliżoną do 40 stopni Celsjusza, co oznaczało jeszcze większy upał niż podczas sobotniego barażu rozegranego w Pietrowicach Wielkich.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.06.2026
25 czerwca 202620:19

Nasz Racibórz 26.06.2026

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.