Raciborzanie na mistrzostwach świata kadetów w Ju Jitsu

W miniony weekend, 28 i 29 września, w Atenach odbyły się I Mistrzostwa Świata kadetów w Ju Jitsu. W zawodach brały udział roczniki 2001, 2000, 1999. Wystartowali w nich raciborzanie.
Mistrzostwa odbywały się w hali Olympics Sport Hall of Ano Liosia, która została wybudowana specjalnie na Igrzyska Olimpijskie w Atenach w 1994 r. i przeznaczona wyłącznie do sportów walki. W zawodach wzięło udział 700 zawodników z 18 drużyn narodowych. Polska reprezentacja liczyła 12 zawodników, wśród których znaleźli się Roman Jędrzejczak i Kamil Czarnecki z raciborskiego klubu brazylijskiego jiu jitsu Łamator. Pojedynki odbywały się na 6 matach, a zawodnicy walczyli w odmianach duo system oraz fighting system.
Raciborzanie reprezentowali nasz kraj w odmianie fighting system. Walka polegała na półkontaktowej wymianie ciosów i kopnięć, rzutach i obaleniach oraz walce w parterze.
Kamil Czarnecki startował w kategorii do 37 kg. Po kilku bardzo emocjonujących i widowiskowych pojedynkach walczył o brązowy medal. Niestety, ostatnią walkę przegrał kilkoma punktami i ostatecznie znalazł się na 5 pozycji.
Roman Jędrzejczak startował w kategorii 60 kg. Niestety, po kilku równie zaciekłych i emocjonujących pojedynkach uległ zawodnikom z innych państw i ostatecznie znalazł się na 7 miejscu.
- Mimo tego że Raciborzanie nie zdobyli pozycji medalowej pokazali prawdziwego ducha walki. Sama możliwość bycia w kadrze Polski i startowania na Mistrzostwach Świata jest dla nich ogromnym wyróżnieniem, a przegrane pojedynki są pretekstem do wyciągnięcia wniosków i jeszcze intensywniejszej pracy nad sobą. Jako trener jestem bardzo dumny, że moi zawodnicy po raz pierwszy mieli możliwość walczyć na Mistrzostwach Świata i mam nadzieję że następnym razem więcej zawodników naszego klubu będzie mogło zaprezentować się na tak prestiżowych zawodach, zdobywając pozycje medalowe. Poza startem w zawodach młodzi Łamatorzy mieli możliwość zawarcia wielu ciekawych znajomości z zawodnikami z kadry Polski oraz innych państw, jak również zwiedzić kilka ciekawych miejsc w Atenach związanych z historią sportu oraz naszej europejskiej kultury - mówi trener Michał Musioł. Klub Łamator kieruje podziękowania za wsparcie finansowe Miastu Racibórz, firmie Eko Okna, Arturowi Szwedo, Rafałowi Jędrzejczak oraz Jarosławowi Papiernikowi.
red.























![Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700078bez-nazwy-197-.jpg)
![W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765715254img-2139-.jpg)
![Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700211dsc-4149-.jpg)
![Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765798542zrzut-ekranu-2025-12-15-o-12-35-22-.png)

![Ho, ho, ho. Rynek w Krzanowicach w świątecznym nastroju. Jarmark przyciągnął tłumy [FOTO i WIDEO] Ho, ho, ho. Rynek w Krzanowicach w świątecznym nastroju. Jarmark przyciągnął tłumy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748403dsc-4620-.jpg)
![Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765702366dsc-1437-.jpg)
![Kwaśnica w kotle i Kwaśnica na scenie. Niedziela Gaudete w Brzeziu [FOTO i WIDEO] Kwaśnica w kotle i Kwaśnica na scenie. Niedziela Gaudete w Brzeziu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748342img-2449-.jpg)
![Kiermasz świąteczny w Kornowacu w nowej przestrzeni i z nową oprawą [FOTO i WIDEO] Kiermasz świąteczny w Kornowacu w nowej przestrzeni i z nową oprawą [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748213img-2217-.jpg)


![Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765788869599933066-869747175801617-5814755685544542499-n-.jpg)
![Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765802058gre02980-.jpg)

![Prawdziwe oblężenie Zamku Piastowskiego. Bajkowy Zamek 2025 zakończony z rozmachem [FOTO i WIDEO] Prawdziwe oblężenie Zamku Piastowskiego. Bajkowy Zamek 2025 zakończony z rozmachem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748301img-2358-.jpg)



![Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765814714raciborz-.jpg)
![Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765817250photo-121-of-218-.jpg)


























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany