Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport3 października 201319:22

Praca, talent i rodzina - Ewa Bugdoł wygrała Puchar Świata. Dziś odebrała gratulacje

Praca, talent i rodzina - Ewa Bugdoł wygrała Puchar Świata. Dziś odebrała gratulacje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Kuźnia Raciborska: Wyjątkowo sympatyczna, urodziwa i niezwykle pracowita - 26-letnia Ewa Bugdoł z Rud, na co dzień strażniczka miejska z Gliwic, odebrała dziś gratulacje od samorządowców z Kuźni Raciborskiej. To pierwszy reprezentant Polski, któremu udało się wygrać zawody Pucharu Świata w triathlonie na długim dystansie. Bugdoł uczyniła to w niedzielę w chińskim Weihai nad Morzem Żółtym.

Ewa Bugdoł (WLKS Kmicic Częstochowa) wygrała zawody triathlonowego Pucharu Świata na długim dystansie (3 km pływanie, 80 km jazda rowerem, bieg na 20 km) w chińskim Weihai nad Morzem Żółtym. Rok temu zajęła tam trzecie miejsce ze stratą 25.40 do triumfatorki, Szwajcarki Caroline Steffen (4:31.34). Teraz uzyskała czas lepszy aż o 21 minut (4:36.23). Na drugiej pozycji uplasowała się Caroline Koll z Republiki Południowej Afryki (4:57.07), a na trzeciej Chinka Wang Dan (5:01.32).

Dziś najlepsza polska triathlonistka przyleciała do Polski i od razu zagościła na sesji Rady Miejskiej. Tu gratowali jej burmistrz Rita Serafin, przewodniczący Manfred Wrona, radni i przyjaciele z gliwickiej Straży Miejskiej. Bugdol, choć nie mówi się o niej często w mediach, celuje w igrzyska i ma duże szanse na czołową lokatę a nawet medal (dyscyplina gości w programie olimpiady od 2000 r.). Chce też reprezentować Polskę na prestiżowych zawodach IronMan Triathlon na Hawajach.

A zaczęło się od... skrzywienia kręgosłupa i zajęć korekcyjnych na pływalni. Ewa ma na koncie medale w pływaniu. Osiem lat temu zainteresowała się triathlonem. Jako zawodowca sponsoruje ją m.in. raciborskie Rafako. To m.in. dzięki temu mogła wziąć bezpłatny urlop i zająć się treningiem. Poświęca mu nawet 35 godzin w tygodniu. Pływanie trenuje w Gliwicach, kolarstwo i biegi na drogach i leśnych ścieżkach naszego powiatu. Z trenerem konsultuje się poprzez e-mail. To wymaga dużej samodyscypliny.

Mieszkanka Rud ma na koncie trzykrotne mistrzostwo Polski, trzecie miejsce w Europie i szóste na świecie. Prywatnie, co podkreślono na sesji, jest osobą bardzo wierzącą. Medal z ME znajduje się w kaplicy Matki Boskiej Rudzkiej. W treningach kolarskich pomaga jej rudzki proboszcz, ks. Rafał Wyleżoł, pasjonat kolarstwa, uczestnik Tour de Pologne. - Po treningu z Ewą dwa tygodnie leżę plackiem - żartował dziś na sesji.

Sama zwyciężczyni Pucharu Świata mówi, że o jej sukcesie zdecydowały nie tylko talent i praca, ale przede wszystkim rodzina, która stworzyła jej odpowiednie warunki do trenowania.

http://www.ewabugdol.com/

(waw)

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:
Zobacz film z RTK

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.07.2025
18 lipca 202510:12

Nasz Racibórz 13.07.2025

Nasz Racibórz 11.07.2025
10 lipca 202521:57

Nasz Racibórz 11.07.2025

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.