Raciborzanie na Ostrava Maraton 2013

W ostatnią sobotę w Ostrawie w Czechach odbyły się biegi maratoński oraz półmaratoński. Zawodnicy wystartowali punktualnie o 10.00. Trasa była dosyć wymagająca. Prowadziła parkowymi alejami, obfitowała w podbiegi, nierzadko zbaczała z asfaltowej nawierzchni. Pomimo, iż idealna temperatura powinna być nieco wyższa, a czasami biegacze trafiali na chłodny wietrzyk, jednak pogoda raczej nie przeszkadzała w dotarciu do mety.
Maraton wygrał, w czasie 2 godziny 35 minut 42 sekundy, Etiopczyk - Mulugeta Serbessa. W półmaratonie najlepszy okazał się zawodnik z Włoch - Roberto Dimicolli, który do mety dotarł w czasie 1:14:24. Powiat raciborski był reprezentowany przez czterech biegaczy. Najlepszy wynik osiągnął Robert Antczak. Przez większość maratonu plasował się on na drugiej pozycji, dopiero na kilku ostatni kilometrach został wyprzedzony przez trzech zawodników. Ostatecznie Robert, z czasem 2:53:10, w klasyfikacji generalnej zajął 5 miejsce, a w swojej kategorii wiekowej osiągnął drugi wynik. Kolejnym zawodnikiem z naszego regionu był Franciszek Wyszkoń, który dystans ponad 42 kilometrów pokonał po 3 godzinach 19 minutach i 24 sekundach. Również w maratonie wystąpił Sebastian Fajger. Był to jego pierwszy maraton, zatem czas, w którym dobiegł do mety (4:04:46) został jego rekordem życiowym. W półmaratonie wystąpił Paweł Auguścik. Także i on może uznać imprezę za udaną. Złamał barierę 2 godzin i wynikiem 1:59:55 poprawił swój rekord życiowy.
Zdjęcie 1: Tuż przed startem, numer 48 Robert Antczak, numer 15 Sebastian Fajger, numer 220 Paweł Auguścik
Zdjęcie 2: Robert Antczak kończy swój bieg
sefa





![Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778335303zrzut-ekranu-2026-05-9-o-16-01-17-.png)
![Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17784032297b0e8055-d20a-4177-96a8-657beeb28d53-2-.jpg)











![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778395270dsc-2227-.jpg)


![Maj miesiącem Pierwszej Komunii Świętej w parafiach ziemi raciborskiej [FOTO i WIDEO] Maj miesiącem Pierwszej Komunii Świętej w parafiach ziemi raciborskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778488760dsc-5705-.jpg)






![Raciborski Spacer w Kapeluszach połączył modę, historię i miejską opowieść [FOTO] Raciborski Spacer w Kapeluszach połączył modę, historię i miejską opowieść [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778487839bez-nazwy-135-.jpg)
![SAFE ma odmienić Racibórz? Gabriela Lenartowicz o Rafako, kolei i drogowych inwestycjach [WIDEO] SAFE ma odmienić Racibórz? Gabriela Lenartowicz o Rafako, kolei i drogowych inwestycjach [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778499684gre06357-.jpg)
![Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778366638gre06337-.jpg)












![Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778422078photo-38-z-48-.jpg)



![Musicalowy wieczór Błażeja Klimaszki w raciborskim domu książęcym [FOTO i WIDEO] Musicalowy wieczór Błażeja Klimaszki w raciborskim domu książęcym [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778484438ostatni-pocia-g-do-broadwayu-31-10-05-2026-r-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany