Sport8 kwietnia 200911:18

Siatkarskich emocji w Rudniku ciąg dalszy

Siatkarskich emocji w Rudniku ciąg dalszy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Tym razem o półfinał Mistrzostw Polski walczyły młodziczki, które od zwycięstwa w meczu z Gwardią Wrocław rozpoczęły turniej ćwierćfinałowy.

Turniej był rozgrywany 6 i 7 kwietnia w trzech sesjach po dwa mecze. W poniedziałkowe przedpołudnie w pierwszym meczu los skonfrontował ze sobą drużyny KS Gwardii Wrocław i GS UKS Krzanowice. Zgodnie z przewidywaniami to był najtrudniejszy mecz dla drużyny prowadzonej przez Adama Gębskiego i Tomasza Kuziaka.

- Spodziewałem się, że mecz będzie trudniejszy, moje zawodniczki na początku stremowane szukały rytmu gry widać było zmęczenie u Julki i Magdy, w drugim secie było zdecydowanie lepiej, swoboda w grze znalazła odzwierciedlenie w wyniku. Przez cały set dziewczęta miały dużą przewagę punktową, kontrolowały przebieg gry i ostatecznie nie dały żadnych szans wrocławiankom...po meczu powiedział trener Adam Gębski.

GS UKS Krzanowice - KS Gwardia Wrocław 2:0 (25:19,25:14)
UKS "Sokół" Drezdenko - UKS "Jedynka" Kluczbork 2:0 (25:21 25:18)

Po południu w kolejnych dwóch meczach najpierw zespół UKS "Jedynka" Kluczbork przegrał z KS Gwardią Wrocław 0:2 (25:16,25:11), a później drużyna GS UKS Krzanowice pokonała UKS "Sokół" Drezdenko 2:0 (25:20,25:12). W tym momencie wiadome było, że Krzanowice awansowały już do turnieju półfinałowego

W pierwszym wtorkowym meczu drużyna UKS "Sokół" Drezdenko przegrała z Gwardią Wrocław 0:2 (9:25,20:25). Ostatnie spotkanie zespół UKS Krzanowice zagrał we wtorek w południe. Przeciwnikiem była drużyna UKS Jedynka Kluczbork.

UKS "Jedynka" Kluczbork - GS UKS Krzanowice 1:2 (21:25,25:22,5:15)

Pierwszy set rozpoczął się od serii dobrych zagrywek Karoliny Wittek, później straty odrabiały siatkarki z Kluczborka. W tej części seta oba zespoły grały nieco usztywnione. Pierwszą przerwę wykorzystał trener "Jedynki" Kluczbork przy stanie 12:7 dla Krzanowic. Po przerwie w kontrataku Julia Siedlok uderzyła w antenkę, a w następnej akcji kiwnęła za blok. Później Krzanowice prowadziły 15:11. Nie pomogły zmiany przeprowadzone przez Zbigniewa Barańskiego i po chwili było 18:12. Na ostatnie piłki trener Adam Gębski wpuścił do gry Simonę Dudę, która zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki i już było 24:17. Cztery kolejne punkty zdobyła drużyna z Kluczborka, ale dobry atak Magdaleny Sławik ze środka zakończył pierwszego seta.

W drugim secie od początku za dwie Magdy Kuziak i Sławik zagrały dwie Joanny Staniszewska i Świerczek, a Carmen Walden zmieniła Agnieszka Sosna. UKS Krzanowice szybko objął prowadzenie 7:2 przez cały czas kontrolując przebieg gry. W tej fazie gry dużo błędów własnych popełniały zawodniczki z Kluczborka nie radząc sobie z dobrą zagrywką krzanowickiego zespołu.

Od stanu 11:5 dla Krzanowic w miejsce Julki Siedlok zagrała Carmen Walden. Mniej grające zawodniczki krzanowickiej drużyny tym razem nie poradziły sobie z utrzymaniem właściwego rytmu gry, a dodatkowo popełniły kilka prostych błędów i zrobiło się 14:12 dla "Jedynki" Kluczbork. Siatkarki UKS Krzanowice ambitnie goniły wynik i nawet prowadziły jeszcze 22:21 niestety ostatecznie przegrały końcówkę 22:25.

W trzecim krótszym secie trener Adam Gębski powrócił do ustawienia z pierwszego seta i obraz gry znacznie się odmienił. Do stanu 3:3 zespoły grały "punkt za punkt" Później serię ośmiu punktów zanotowały na swym koncie siatkarki z Krzanowic i już do końca grały swobodnie wygrywając wysoko 15:5. To zwycięstwo zapewniło im pierwsze miejsce w turnieju i awans do grona szesnastu najlepszych drużyn młodziczek w Polsce.

Do półfinałów Mistrzostw Polski awansowała również Gwardia Wrocław, która zakończyła turniej na drugim miejscu. Turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Młodziczek odbędzie się w Rudniku 25 i 26 kwietnia. W turnieju zagrają drużyny z Poznania, Rzeszowa, Pomorzanka Sejny i UKS Krzanowice. Zespoły, które zajmą dwa pierwsze miejsca awansuja do turnieju finałowego Mistrzostw Polski.

KS Gwardia Wrocław: Aleksandra Szczerba, Paulina Witek, Michalina Błaszczyk, Karolina Smoleń, Ilona Molska, Krystyna Rozwód, Magdalena Kondek, Aleksandra Lipnicka, Urszula Siemieniako, Sandra Bembenek - kapitan, Hanna Szczukiecka, Martyna Robel - libero.

GS UKS Krzanowice: Magdalana Kuziak - kapitan, Agnieszka Sosna, Karolina Wittek, Carmen Walden, Justyna Hanka, Joanna Świerczek, Joanna Staniszewska, Julia Siedlok, Mgdalena Sławik, Simona Duda, Monika Nowak - libero.

Zgodnie z siatkarskim turniejowym zwyczajem trenerzy i sędziowie wspólnie przyznali wyróznienia indywidualne, które otrzymały Magdalena Kuziak (UKS Krzanowice) - MVP - najlepsza zawodniczka turnieju, Magdalena Sławik (UKS Krzanowice) - najlepsza atakująca, Martynika Robel (Gwardia Wrocław) - najlepsza broniąca turnieju i Michalina Błaszczyk (Gwardia Wrocław) -  najlepsza zagrywająca.

Trenerzy w swoich drużynach wyróżnili: Magdalenę Orzeł (UKS "Jedynka" Kluczbork), Ilonę Molską (KS "Gwardia" Wrocław), Agnieszkę Jachimowicz (UKS "Sokół"Drezdeno) i Magdalenę Sławik (GS UKS Krzanowice).