Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport23 marca 200922:43

Babice: Kolejne trzy punkty dla lidera

Babice: Kolejne trzy punkty dla lidera - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Po przerwie zimowej lider B klasy z Bukowa pojechał do Babic, by walczyć o kolejne punkty. Broniąca się przed spadkiem Sparta Babice także ich potrzebuje i długo grała z liderem, jak równy z równym. Mimo sytuacji strzeleckich gospodarzy, ostatecznie to goście sięgnęli po zdobycz.

Początek spotkania to nieustanne ataki Bukowa, który w pierwszej połowie chciał osiągnąć jak najlepszy rezultat, by w drugiej spokojnie kontrolować przebieg meczu. Babiczanie nie zamierzali im tego ułatwić. Przetrwali szturm rywala, broniąc z poświęceniem dostępu do własnej bramki. Po atakach Wypoczynku gra wyrównała się, lecz w ciągu pierwszych 20 minut żaden zespół nie zdołał wypracować sobie klarownej sytuacji do zdobycia bramki. Po raz pierwszy gościom zrobiło się gorąco, kiedy to Damian Lorenc minął dwóch obrońców w polu karnym, lecz znajdując się już przy linii końcowej boiska, wychodzący z bramki Szymon Sobol dobrze skrócił kąt gry i uniemożliwił oddanie groźnego strzału lub wycofania piłki do tyłu. Chwilę później Andrzej Mruczyński oddał strzał zza pola karnego, a próbujący interweniować obrońca gości był bliski strzelenia bramki samobójczej, lecz Sobol popisał się dobrym refleksem na linii.

Druga połowa mogła, a nawet powinna rozpocząć się od zdobycia bramki przez Spartę. Z rzutu rożnego piłkę dośrodkował Mruczyński, a jego koledzy z drużyny trzykrotnie uderzali w stronę bramki rywala z 7 metrów, lecz za każdym razem obrońcy wybijali piłkę z linii bramkowej. W 58 minucie Aleksander Czepczor na obieg ograł obrońcę przy linii bocznej, zszedł do środka i zagrał do Sebastiana Żiętka. Ten mając przed sobą tylko bramkarza nie zachował zimnej krwi i strzelił niemal wprost w Sobola. Reguła o niewykorzystanych sytuacjach, które się mszczą, sprawdziła się i w 66 minucie bramkarz Sparty, broniący do tej pory pewnie, przepuścił między rękawicami dośrodkowanie. Piłka wpadła mu za plecy i tylko czyhający na taki błąd Romanowski dobił ją do pustej bramki. 18 minut później Sparta miała szansę wyrównać. Na głowę Ziętka dokładnie dośrodkował Czepczor, ale ten z 6 metrów trafił prosto w bramkarza Bukowa. Minutę przed końcem spotkania Marcin Elsner znalazł się w polu karnym i dobił piłkę po strzale swojego partnera z zespołu, ustalając wynik meczu.

Wypoczynek Buków na początku spotkania najwyraźniej próbował strzelić bramkę, by później móc kontrolować przebieg spotkania. Ten plan się nie powiódł, Sparta postawiła na swoim boisku trudne warunki i przetrwała napór lidera, by następnie poczynać sobie coraz śmielej i groźniej. To wprowadziło trochę nerwowości w poczynania przyjezdnych, gra toczyła się w środku pola, lecz z obu stron brakowało dokładności. Druga połowa była przeciwieństwem pierwszej. To Babiczanie od początku ruszyli śmiało do przodu i mieli kilka sytuacji podbramkowych, których nie wykorzystali. Z kolei Buków tak dogodnych okazji nie miał, a gola sprezentował im bramkarz Sparty. Wtedy uszło powietrze ze Sparty, mimo to mieli szanse wyrównać. Drugi gol już tylko dobił gospodarzy. Oba zespoły ewidentnie nie miały pomysłu na grę. W Sparcie brakuje lidera, prawdziwego reżysera gry, a zawodnicy, którzy próbują wypełnić te lukę w środku pola powinni grać na innych pozycjach, z czego byłby lepszy pożytek. Brak ostatniego podania, za dużo gry indywidualnej, brak wyczucia piłki i niedokładność- to elementy, które rzucały się w oczy wśród zawodników Sparty. Z kolei Buków wypadł trochę lepiej, ale i tu nie było widać konkretnych zamiarów taktycznych. Wygrał zespół lepszy piłkarsko, lecz żaden z zawodników nie był w stanie uczynić różnicy. Dominowała walka i chęć gry obu zespołów, lecz brakowało składnych akcji a gra była szarpana.

Sparta Babice- Wypoczynek Buków 0-2
Bramki: Romanowski 66’, Marcin Elsner 89’

Sparta Babice: P. Kiebała- A. Mruczyński, S. Broża, P. Szyszka, D. Broża- G. Kończewicz, P. Pieczka, K. Merkel, D. Lorenc- S. Ziętek, A. Czepczor

Wypoczynek Buków: Sz. Sobol- A. Lucyga, A. Kucza, M. Tomanek, Ł. Pawlica- J. Mężyk, S. Elsner, S. Dziadosz, M. Koźlik- T. Szymiczek, K. Romanowski

Tadeusz Leśnik, trener Sparty Babice: Jak się nie strzela, to się przegrywa…

Adam Kubica, trener Wypoczynek Buków: Gdybyśmy stracili pierwsi bramkę, przypuszczam, że bardzo nacisnęlibyśmy na Spartę. Mecz był trudny, ale zawsze tak się dzieje, kiedy gra się po długiej przerwie na wyjeździe z zespołem, który walczy o utrzymanie.

Grzegorz Zuber

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Nasz Racibórz 15.08.2025
13 sierpnia 202522:19

Nasz Racibórz 15.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.