Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport21 lutego 201211:58

Sukcesy żaków z MKZ Unia

Sukcesy żaków z MKZ Unia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Medal Kacpra Wołka w Danii i wygrana w drużynowych Mistrzostwach w Kędzierzynie Koźlu to osiągnięcia wywalczone przez zapaśników Unii Racibórz w miniony weekend. Kacper stoczył 3 pojedynki z czego jeden przegrał, kończąc turniej na 3 m, co jest dla niego i trenera wielkim sukcesem.

Po 11 zawodników z Raciborza i Kędzierzyna Koźla zmierzyło się w drużynowych mistrzostwach żaków w zapasach klasycznych. Dla najmłodszych zawody zostały rozegrane według zasad mini zapasów, gdzie przepisy zostały uproszczone i dostosowane dla początkujących. Najmłodszy zawodnik, Samuel Markiewka, walczący w kategorii do 24 kg okazał się lepszy od swojego przeciwnika, nie dając mu najmniejszych szans. Mimo swojego wieku i wagi, Samuel walczył jak doświadczony zawodnik, kładąc swojego przeciwnika trzy razy  na łopatki, dwa razy przez wykonanie rzutu przez biodro i raz rzutu przez ramie.

Kolejny zawodnik, Bartosz Romańczuk, walczący w kategorii do 29 kg po zaciętym trzy rundowym pojedynku również okazał się lepszy od swojego rywala, wygrywając z nim na punkty. Tomasz Rębisz, startujący w kategorii do 32 kg, uległ zawodnikowi drużyny przeciwnej Kewniowi Metlowi. Damian Machowski, 34 kg, wygrał przez położenie na łopatki z Igorem Ziembickim. Kuba Kulasza startujący w kategorii do 38 kg w drugiej rundzie, po wykonaniu akcji technicznej, położył przeciwnika na plecy  gwarantując sobie zwycięstwo.

Należy tu dodać że dla Tomka, Damiana i Kuby były to pierwsze zawody a mimo to pokazali się z jak najlepszej strony. Kolejni zawodnicy walczyli według przepisów związkowych, stosowanych w młodzikach, juniorach i seniorach. Michał Michniewicz 42 kg i Kamil Kremer 46 kg wygrali swoje pojedynki na punkty przez przewagę techniczną. W kategorii do 44 kg, Filip Świerczewski efektownie kładąc swojego przeciwnika na łopatki, został wyróżniony dodatkową nagrodą rzeczową i ogłoszono go najlepszym zawodnikiem turnieju. W trzech najcięższych kategoriach, niestety, unici okazali się słabsi - Michał Alker, Przemysław Siudak i Paweł Nowakowski przegrali swoje walki. Ostatecznie Mecz zakończył się wygraną dla zapaśników z Raciborza 7 do 4.

Zawodnicy trenera kadry narodowej kadetów w stylu klasycznym, Piotra Szczeponioka, walczyli w międzynarodowym turnieju Aarhus Open w Dani. Wśród powołanych przez trenera kadry znalazł się zawodnik Miejskiego Klubu Zapaśniczego Unia Racibórz Kacper Wołek, walczący w kategorii do 100 kg. Kacper stoczył 3 pojedynki z czego jeden przegrał, kończąc turniej na 3 miejscu co jest dla niego i trenera wielkim sukcesem dając mu dobre prognozy w rywalizacji o tegoroczne Mistrzostwa Europy i Świata w tej grupie wiekowej. 

(mkz)

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport13 maja 202622:49

Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO]

Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Finały rzadko bywają zwykłymi meczami. Nawet jeśli końcowy wynik sugeruje wyraźną przewagę jednej drużyny, to za takim spotkaniem często kryje się znacznie więcej emocji, historii i sportowych podtekstów. Tak było również w finale Amatorskiej Ligi Siatkówki „Volley Amigos 35”, w którym Volley Pszów pokonał Omertę Racibórz 3:0.

opr. (greh), fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.