Tenisowe zmagania raciborzan

Tenis ziemny. Związek Zawodowy Solidarność Rafako S.A. zorganizował wraz z Ogniskiem TKKF turniej tenisowy dla młodzieży do 20 lat. Uczestniczyło w nim 12 zawodników. Raciborzanie uczestniczyli także w turnieju w Rybniku, zorganizowanym przez tamtejszą Fundację Elektrowni.
W pierwszym turnieju zawodnicy rywalizowali w 4 grupach w każdej po 3 osoby. Najlepszy okazał się Daniel Muszalik z Rydułtów. Dalsze miejsca zajęli Paweł Paszek, Ewa Galicka i Nicole Świerczewska (grając open). Turniej zaliczany był do GRAND PRIX Raciborza, prowadzonego przez Ognisko TKKF Rafako w dwóch grupach (młodsza do 13 lat i starsza do 18 lat). W rywalizacji tej uczystniczy około 50 osób. Dalsze planowane turnieje zaliczane do Grand Prix, to turniej o Puchar Starosty Raciborskiego oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Miasta Raciborza.
Młodzi tenisiści TKKF RAFAKO uczestniczyli w regionalnym turnieju tenisowym organizowanym przez fundację Elektrowni Rybnik z okazji obchodów 10-lecia szkółki tenisowej oraz obchodów Dnia Energetyka. W turnieju udział wzięli również zawodnicy z Żor, Jastrzębia, Wodzisławia i oczywiście Rybnika.
W grupie wiekowej do 10 lat (krasnale) zwyciężył i zajął pierwsze miejsce 9-letni Kamil Socha, w grupie wiekowej do 12 lat (skrzaty) Paweł Teodorowski zajął 3 miejsce, a w grupie do 14 lat (młodzicy) najlepszy był Tomek Armatys. W grupie wiekowej do 18 lat (juniorów) wśród dziewcząt najlepsza była Ewa Galicka. Ewa grała również w grupie chłopców do 18 lat zajmując 2,a trzecie miejsce zajął Paweł Paszek. Trenerem raciborzan jest Henryk Swoboda.
red.











![Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769987151large-a962b85d-9770-4155-9f05-719256482626-.jpg)









![Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778663248img-0809-.jpg)



![Konkurs kulinarny Polska smakuje w Raciborzu! Eliminacje regionalne 13 czerwca na Zamku Piastowskim [ZAPROSZENIE DLA KGW i WYSTAWCÓW] Konkurs kulinarny Polska smakuje w Raciborzu! Eliminacje regionalne 13 czerwca na Zamku Piastowskim [ZAPROSZENIE DLA KGW i WYSTAWCÓW] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778756499kkplsmakuje2026-baner-1580x650px-.jpg)
![Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO] Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778705529dsc-6188-.jpg)
























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany