Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport31 lipca 201111:53

Trofeum w rękach Koziołków

Trofeum w rękach Koziołków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Letnie, lipcowe turnieje piłkarskie o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej odbywają się cyklicznie od 2004 roku. Wyjątkiem był jedynie rok 2009, w którym ta impreza nie doszła do skutku. Od samego początku turniej odbywa się w Jankowicach a jego gospodarzem jest miejscowy LKS.

Biorą w nim udział ligowe drużyny z terenu gminy Kuźnia Raciborska. Oczywiście te, które chcą brać w nim udział. Do tej pory najrzadziej pojawiała się kuźniańska „Stal”. W tym roku zabrakło również zawodników LKS Płomień Siedliska. Jak poinformował prezes tego klubu Ernest Szram, nie udało mu się zebrać pełnego składu...

Na szczęście skład udało się zebrać piłkarzom LKS Buk Rudy, LKS Ruda Kozielska i LKS Jankowice. Te drużyny wystartowały do walki o główne trofeum imprezy. Do udziału w grze o puchar Przewodniczącego dopuszczono również przebywającą na zgrupowaniu sportowym w Jankowicach mazowiecką drużynę juniorów starszych z Uczniowskiego Klubu Sportowego Jankowice (powiat radomski). O ich przyjeździe pisaliśmy na naszym portalu w ubiegłym tygodniu.

Tegoroczny turniej rozgrywany był w systemie ,,każdy z każdym” a mecze zgodnie z ustalonym wcześniej regulaminem trwały dwa razy po dwadzieścia minut. Łącznie rozegrano sześć spotkań, w których padły aż dwadzieścia dwa gole. Kibice nie mogli więc narzekać na brak emocji. Faworytem od samego początku był klub z Rudy Kozielskiej. LKS Buk Rudy wystawił bowiem skład rezerwowy a w drużynie z Jankowic, która na co dzień gra o dwie klasy niżej od ,,Koziołków” również brakowało kilku podstawowych graczy. Ostatecznie tegoroczny Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej trafił więc zgodnie z przewidywaniami w ręce kapitana LKS Ruda Kozielska. Miejsce drugie zajęli gospodarze, na miejscu trzecim uplasowały się rezerwy „Buku” a miejsce czwarte przypadło w udziale młodym zawodnikom z Mazowsza. Królem strzelców turnieju został Mateusz Kocot z LKS Ruda Kozielska z pięcioma trafieniami na koncie. Tuż za nim uplasował się Tomasz Stroka z LKS Jankowice, który zdobył o jedną bramkę mniej. Dyplomem oraz nagrodą rzeczową wyróżniony został również zawodnik UKS Jankowice, Patryk Kalbarczyk, który mimo niedawnej poważnej niedyspozycji ambitnie zagrał we wszystkich spotkaniach swojej drużyny. Puchary i dyplomy wręczał osobiście patron imprezy, czyli Przewodniczący Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej Manfred Wrona oraz sekretarz LKS Jankowice a jednocześnie sołtys tej miejscowości Henryk Machnik. Turniej obsługiwało trzech ligowych arbitrów: Grzegorz Piwowarczyk, Bernard Faber i Robert Derleta. Poniżej przedstawiamy wyniki spotkań, strzelców bramek i tabelę końcową.

LKS Buk Rudy - UKS Jankowice Radomskie 1:0 (1:0)
Arbiter główny: Robert Derleta
Bramki dla LKS Buk Rudy
Tomasz Szendzielorz (1)

LKS Jankowice - LKS Ruda Kozielska 0:2 (0:1)
Arbiter główny: Grzegorz Piwowarczyk
Bramki dla LKS Ruda Kozielska
Mateusz Kocot (1)
Samobójcza - (1)

LKS Buk Rudy - LKS Jankowice 2:2 (0:1)
Arbiter główny: Bernard Faber
Bramki dla LKS Jankowice:
Damian Ciechanowicz (1)
Tomasz Stroka (1)
Bramki dla LKS Buk Rudy
Tomasz Szendzielorz (1)
Łukasz Węglorz (1) z rzutu karnego w ostatniej minucie meczu

UKS Jankowice Radomskie – LKS Ruda Kozielska 0:4 (0:3)
Arbiter główny: Robert Derleta
Bramki dla LKS Ruda Kozielska
Mateusz Kocot (2)
Łukasz Kocot (1)
Jakub Raciborski (1)

LKS BUK Rudy – LKS Ruda Kozielska 0:6 (0:3)
Arbiter główny: Grzegorz Piwowarczyk
Bramki dla LKS Ruda Kozielska
Mateusz Kocot (2)
Andrzej Musioł (2)
Łukasz Kocot (1)
Andrzej Stronczyński (1)

LKS Jankowice – UKS Jankowice Radomskie 4:1 (3:0)
Arbiter główny: Bernard Faber
Bramki dla LKS Jankowice
Tomasz Stroka (3)
Łukasz Procek (1)
Bramki dla UKS Jankowice
Łukasz Kurek (1) z rzutu karnego

Tabela końcowa turnieju (Lok. Klub punkty stosunek bramek)

1 LKS Ruda Kozielska 9 12 0 + 12
2 LKS Jankowice  4  6  5  + 1
3 LKS Buk Rudy  4  3  8  – 5
4 UKS Jankowice (Radom) 0 1 9 – 8

H.M.

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 marca 202623:59

Niewykorzystane okazje i spóźniona pogoń. Podział punktów w derbach [FOTO]

Niewykorzystane okazje i spóźniona pogoń. Podział punktów w derbach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Derbowe starcie w Krzyżanowicach zapowiadało się jako jedno z najciekawszych spotkań kolejki i rzeczywiście – przynajmniej na papierze – miało ku temu solidne podstawy. Gospodarze przystępowali do meczu jako wicelider z dorobkiem 37 punktów, natomiast zespół z Raciborza tracił do nich zaledwie dwa „oczka”, zajmując trzecią lokatę. Różnice były więc minimalne, a stawka wysoka.

(greh)
Reklama
Reklama
Sport29 marca 202614:44

Obudzili się w końcówce, ale zabrakło czasu. Markowice bez punktów w derbach [FOTO]

Obudzili się w końcówce, ale zabrakło czasu. Markowice bez punktów w derbach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 28 marca rozegrano mecz XVIII kolejki raciborskiej klasy A pomiędzy LKS 07 Markowice a LKS BraxTon Raszczyce. Spotkanie derbowe, zakończone 1:2, wywołało wiele emocji zarówno wśród kibiców, jak i piłkarzy.

Oskar Tomeczek
Reklama
Sport29 marca 202622:58

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sportowych emocji w trakcie weekendu nie brakowało. Postarali się o nie piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Swój mecz rozegrali także siatkarze KS PCS Racibórz. Dwa pojedynki mają za sobą również szczypiornistki Startu Pietrowice Wielkie. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, które kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 marca 202613:53

Dziewięć goli i wielkie emocje. Nędza przegrywa po thrillerze [FOTO]

Dziewięć goli i wielkie emocje. Nędza przegrywa po thrillerze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotnim (28.03.) meczu ligi okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Przyszłość Rogów zgromadzeni kibice oglądali na żywo prawdziwy rollercoaster emocji - podczas całego spotkania padło aż 9 goli.

Oskar Tomeczek
Reklama
Aktualności30 marca 202610:15

Rozstrzygnięto XX Powiatowy Konkurs Wielkanocny w Raciborzu

Rozstrzygnięto XX Powiatowy Konkurs Wielkanocny w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. M. Kościelniak/Muzeum Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.