Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport17 maja 202520:20

Międzynarodowe starcie na matach. Racibórz gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów w zapasach klasycznych

Międzynarodowe starcie na matach. Racibórz gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów w zapasach klasycznych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Zapaśnicza arena przy Łąkowej w Raciborzu gościła dziś jedne z najmocniej obsadzonych Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów U20 w zapasach klasycznych - Memoriale im. Wiesława Hanczarka. Choć gospodarze z MKZ Unia Racibórz pokazali się z ambitnej strony, to maty zdominowali zawodnicy z Chorwacji i Niemiec.

Racibórz ponownie znalazł się na mapie poważnych imprez sportowych, organizując Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach klasycznych. Zawody rozegrane zostały w hali Arena Rafako przy ul. Łąkowej i zgromadziły czołowych młodych zawodników z Polski oraz silne ekipy zagraniczne, w tym z Niemiec, Chorwacji, Danii i Szwajcarii.

Zdecydowaną przewagę na matach pokazali goście z Chorwacji i Niemiec, którzy zajęli dwa najwyższe miejsca w klasyfikacji drużynowej. Reprezentacja Chorwacji wywalczyła aż 58 punktów, wyprzedzając Niemców (47 pkt) i ekipę z Frankfurtu (36 pkt). Najlepiej z polskich klubów zaprezentował się KS AZS AWF Warszawa, również zdobywając 36 punktów.

MKZ Unia Racibórz, jako gospodarz zawodów, zakończyła turniej z jednym medalem. Brąz w kategorii do 63 kg wywalczył Szymon Nieckarz. Blisko podium byli także Kajetan Jakubowski (72 kg) i Ihor Pohrebnyi (77 kg), którzy stoczyli walki o trzecie miejsce, jednak nie zdołali ich wygrać. Mimo tego ich obecność w czołowej piątce potwierdziła wysoki poziom przygotowania raciborskiej młodzieży.

Unia Racibórz w klasyfikacji drużynowej uplasowała się na miejscu 10–12, zdobywając 18 punktów. Zawody przyciągnęły uwagę trenerów, działaczy i kibiców z całej Polski. Choć konkurencja była międzynarodowa i bardzo silna, zapaśnicy Unii zyskali cenne doświadczenie i pokazali się z dobrej strony. Turniej był również kolejnym dowodem na to, że Racibórz pozostaje istotnym ośrodkiem zapaśniczym na sportowej mapie Polski.

NaszRaciborz.pl był patronem medialnym imprezy. WYNIKI I PROTOKOŁY

Autor: Jan Ptak, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 czerwca 202510:37

Turecka przygoda tancerzy raciborskiego Źródła

Turecka przygoda tancerzy raciborskiego Źródła - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Młodzieżowy II skład Zespołu Folklorystycznego „Raciborzanie” ze Stowarzyszenia „Źródło” wrócił z 9-dniowego pobytu na Międzynarodowym Festiwalu w Turcji.

mat. nadesłany
Aktualności12 czerwca 202512:36

W zamkowej kaplicy pw. św. Tomasza Becketa znów wybrzmiały organy z 1873 roku [FOTO i WIDEO]

W zamkowej kaplicy pw. św. Tomasza Becketa znów wybrzmiały organy z 1873 roku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Koncerty inauguracyjne pod nazwą Musica sacra ex arce Piastensi odbyły się wczoraj, 11 czerwca. Na zaproszenie władz Powiatu Raciborskiego oraz Zamku Piastowskiego wystąpili: Aleksandra Zamojska (Salzburg) – sopran oraz raciborscy organiści Arkadiusz Popławski i Mariusz Wycisk.

Zamek Piastowski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Nasz Racibórz 06.06.2025
5 czerwca 202521:47

Nasz Racibórz 06.06.2025

Nasz Racibórz 30.05.2025
29 maja 202517:46

Nasz Racibórz 30.05.2025

Nasz Racibórz 23.05.2025
22 maja 202518:47

Nasz Racibórz 23.05.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.