Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport25 czerwca 202414:05

Odra Sup Cup 2024 za nami

Odra Sup Cup 2024 za nami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W miniony weekend, od 21 do 23 czerwca, Racibórz stał się areną międzynarodowych zmagań w paddleboardingu, goszcząc zawody Odra Sup Cup. W tym roku wydarzenie, które już na stałe wpisało się do międzynarodowego kalendarza miłośników SUP (Stand Up Paddleboarding), zyskało dodatkowy dzień, co pozwoliło na rozszerzenie agendy o nowe dyscypliny i atrakcje. Całość wydarzenia miało miejsce podczas święta Górnej Odry oraz słynnego wydarzenia Pływadeł.

Zawody rozpoczęły się w piątek w malowniczym miejskim Parku im. M.Roth, gdzie odbyły się wyścigi Short Race, wyścigi na 100m, oraz Ninja Race — bieg przeszkodowy dla uczestników w każdym wieku. Wieczór umilał dodatkowy event dla wszystkich amatorów SUPem w Nieznane po lokalnych zbiornikach wodnych, połączony z relaksującym saunowaniem pod profesjonalną opieką.

W sobotę zawodnicy stanęli na starcie Long Race, ekscytującego wyścigu z Zapory na zbiorniku przeciwpowodziowym do centrum miasta. Zawodnik Holenderski, którego umiejętności i szybkość były godne podziwu, pokonał trasę w czasie poniżej jednej godziny. Popołudnie upłynęło pod znakiem wyścigów Dragon Race, które zyskały szczególną popularność dzięki swojej zespołowej i widowiskowej formule.

Niedziela przyniosła zawody Technical Race przy bulwarach miejskich, gdzie zawodnicy mieli okazję wykazać się w manewrowaniu i szybkości. Tego dnia odbyły się także warsztaty SUP, na których każdy zainteresowany mógł spróbować tego sportu pod okiem doświadczonych instruktorów. Wystawiali się także najwięksi dystrybutorzy sprzętu SUP w Polsce, w tym Hydrosfera.pl i Wioslujcie.pl, którzy zapewnili uczestnikom dostęp do najnowocześniejszego sprzętu i technologii.

Wydarzenie przyciągnęło około stu uczestników z pięciu krajów, w tym Polski, Czech, Niemiec, Holandii, Łotwy oraz Ukrainy, co potwierdza jego rosnący międzynarodowy charakter.

Organizatorzy czyli Raciborskie Stowarzyszenie Wioślarskie pod okiem Mariusza Miczka, trenera i założyciela, wspierani przez Urząd Miasta Racibórz Starostwo Powiatowe oraz Marszałka Województwa Śląskiego, dołożyli wszelkich starań, by Odra Sup Cup nie ograniczała się tylko do sportowej rywalizacji, ale była także okazją do rekreacji i integracji społecznej.

Z roku na rok poziom zawodów rośnie, a organizatorzy już teraz zapowiadają, że przyszła edycja będzie jeszcze bogatsza w atrakcje i jeszcze bardziej międzynarodowa. Odra Sup Cup staje się nie tylko ważnym punktem na mapie sportów wodnych, ale również świętem kultury paddleboardingu, które z każdą edycją przyciąga więcej uczestników i widzów, zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

Autor: materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności20 lipca 202416:17

Na kąpielisku w Olzie utonął 18-latek

Na kąpielisku w Olzie utonął 18-latek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red./KPP Wodzisław Śl.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 lipca 202420:15

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice rozpoczął dwudniowy festyn zorganizowany przez LKS Tworków. Do walki o puchar stanęło osiem drużyn. Najlepsza okazała się ekipa GM-Instal.

Th
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.