Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport13 maja 202418:00

Piłkarki z Rudnika wicemistrzyniami Śląska w Pucharze Tymbarku

Piłkarki z Rudnika wicemistrzyniami Śląska w Pucharze Tymbarku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Rudnik:

Finał Pucharu Tymbarku w województwie Śląskim odbył się w dniach 8-10 maja na boiskach kompleksu sportowego MOSiR w Sosnowcu. Ogromne emocje towarzyszyły zmaganiom dziewcząt w kategorii U10. O spełnienie marzeń i wyjazd na ogólnopolski finał walczyło 19 drużyn, w tym drużyna dziewcząt z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudniku.

Rywalizacja w fazie grupowej była bardzo zacięta, a do półfinału mogła awansować tylko jedna drużyna. W pełnych emocji meczach grupowych triumfowały piłkarki z Rudnika.

Wyniki fazy grupowej:
SP Rudnik - SP Garnek 6:3
SP Rudnik - Akademia Soward 6:1
SP Rudnik - SP Woźniki 9:3
SP Rudnik - SP Kotulin 13:2

Dzięki tym wynikom drużyna z Rudnika uzyskała kwalifikacje do półfinału, w którym pokonała zespół z SP15 w Katowicach 10:1 i tym samym awansowała do finału rozgrywek. W finale spotkały się dwie niepokonane dotąd drużyny SP Rudnik i SP 17 Chorzów. Mecz finałowy był niesamowity. Wielkiej walce towarzyszyły wspaniale emocje. Dziewczyny z Rudnika dzielnie walczyły do ostatniego gwizdka.

Ostatecznie to SP 17 Chorzów pokonał drużynę z Rudnika 4:3

Najlepszą snajperką turnieju została uczennica rudnickiej szkoły Paulina Bujak, która zdobyła aż 32 bramki. Trenerka Bożena Walaszek nie kryła łez wzruszenia - To niezapomniane uczucie prowadzić taką drużynę i trzy razy z rzędu stanąć z dziewczynami na podium wojewódzkiego finału Pucharu Tymbarku.

Dyrektor ZSP w Rudniku Weronika Żymełka przyznaje, że zdobycie tytułu wicemistrza województwa to nietuzinkowe osiągnięcie. Jest dowodem na to, że tylko ciężka praca i zgrany zespół pod kierunkiem zaangażowanego lidera potrafi osiągnąć sukces.

Piękną sportową historię piszą piłkarki z Rudnika, które w 2022 r. w kategorii U8 zajęły I miejsce, a w roku 2023 w kategorii U10 - III miejsce. Skład drużyny - Paulina Bujak, Milena Chruściel, Julia Musioł, Zofia Pisarczyk, Liliana Płaszewska, Martyna Stuchły, Amelia Bury, Dorota Gorus

Autor: materiał nadesłany/trenerka Bożena Walaszek, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport8 lutego 202620:11

Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN]

Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Wiele sportowych emocji dostarczyły w miniony weekend lokalne rozgrywki futsalu, siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz. W galerii zdjęcia z niedzielnych meczów HLPN.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 06.02.2026
5 lutego 202621:01

Nasz Racibórz 06.02.2026

Nasz Racibórz 30.01.2026
29 stycznia 202621:33

Nasz Racibórz 30.01.2026

Nasz Racibórz 23.01.2026
22 stycznia 202619:18

Nasz Racibórz 23.01.2026

Nasz Racibórz 16.01.2026
15 stycznia 202616:52

Nasz Racibórz 16.01.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.