Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport16 stycznia 202419:17

Młodzi narciarze z gm. Krzyżanowice szusowali w Zakopanem

Młodzi narciarze z gm. Krzyżanowice szusowali w Zakopanem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Zakopane 7-12 stycznia 2024 r. - w tych dniach po raz dwunasty, z inicjatywy wójta Grzegorza Utrackiego i przy wsparciu środków z Urzędu Gminy Krzyżanowice, odbył się wyjazd 44 uczniów ze wszystkich szkół Gminy Krzyżanowice do Zakopanego.

Pod okiem nauczycieli i zarazem instruktorów, nasza młodzież zgłębiała tajniki narciarstwa zjazdowego. Swoją przygodę rozpoczęli na stoku Antonówka od zapinania butów i nart, podchodzenia, wstawania po upadku. Potem już były zjazdy, najpierw przy asekuracji instruktora potem samodzielnie. W kolejnych dniach swoje umiejętności szlifowali na bardzo dobrze przygotowanym obiekcie „Witów Ski”. Były to cudowne dni zimowego szaleństwa i zdobywania nowych doświadczeń. Wielu uczniów po raz pierwszy założyło narty i od razu się w nich zakochało, a niektórzy przejawiali zadatki na prawdziwych Mistrzów. Finalnie wszyscy z sukcesem zakończyli naukę jazdy na nartach. Pogoda nas rozpieszczała, była prawdziwie zimowa. Cudowna atmosfera i każdego dnia nowe przygody.

W tak przepięknym, zimowym otoczeniu Tatr dzieci miały okazję pospacerować malowniczą trasą pod Reglami prowadzącą pod skocznię - Wielka Krokiew, po Zakopanem, po Krupówkach, gdzie mieli okazję zwiedzić jedyną w Polsce Galerię Figur Stalowych. Uczniowie odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz skorzystali z okazji, by poszaleć w basenie w hotelu Tatra, pograć tam w kręgle, bilard czy piłkarzyki. Nie zabrakło również dyskoteki integracyjnej. Jak co roku, pensjonat „Pod Giewontem” tradycyjnie przywitał nas miłą obsługą i smaczną kuchnią. Zimowa, bajkowa aura Tatr sprzyjała czynnej rekreacji i integracji a wszystko pod okiem kierownika wycieczki oraz nauczycieli szkół naszej gminy, którzy stale dbali o bezpieczeństwo uczniów.

Wycieczka była bardzo udana i spełniła nasze oczekiwania. Młodzież była zdyscyplinowana i przestrzegała zasad bezpieczeństwa podczas jazdy na nartach. Bardzo szybko się zintegrowała, spędzając wspólnie czas na stoku i poza nim. Mamy nadzieję, że ten wyjazd zaszczepił w uczniach chęci do aktywnego wysiłku i kontynuowania przygody narciarskiej. Zadowoleni i pełni wrażeń zakończyliśmy przygodę z nartami i już się nie możemy doczekać następnego wyjazdu.

Aleksandra Gajęcka

Autor: materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 kwietnia 202409:43

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO]

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Krzyżanowice:

Kolejne w ciągu kilku dni zdarzenie na skrzyżowaniu na Krzyżanowice, Owsiszcze, Tworków i czeską Hat’. Tym razem udział brały w nim trzy pojazdy. Co ciekawe, za kierownicami każdego z pojazdów znajdowali się obywatele Republiki Czeskiej.

red., fot. FB/OSP KSRG Krzyżanowice
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.