Młodzi narciarze z gm. Krzyżanowice szusowali w Zakopanem

Zakopane 7-12 stycznia 2024 r. - w tych dniach po raz dwunasty, z inicjatywy wójta Grzegorza Utrackiego i przy wsparciu środków z Urzędu Gminy Krzyżanowice, odbył się wyjazd 44 uczniów ze wszystkich szkół Gminy Krzyżanowice do Zakopanego.
Pod okiem nauczycieli i zarazem instruktorów, nasza młodzież zgłębiała tajniki narciarstwa zjazdowego. Swoją przygodę rozpoczęli na stoku Antonówka od zapinania butów i nart, podchodzenia, wstawania po upadku. Potem już były zjazdy, najpierw przy asekuracji instruktora potem samodzielnie. W kolejnych dniach swoje umiejętności szlifowali na bardzo dobrze przygotowanym obiekcie „Witów Ski”. Były to cudowne dni zimowego szaleństwa i zdobywania nowych doświadczeń. Wielu uczniów po raz pierwszy założyło narty i od razu się w nich zakochało, a niektórzy przejawiali zadatki na prawdziwych Mistrzów. Finalnie wszyscy z sukcesem zakończyli naukę jazdy na nartach. Pogoda nas rozpieszczała, była prawdziwie zimowa. Cudowna atmosfera i każdego dnia nowe przygody.
W tak przepięknym, zimowym otoczeniu Tatr dzieci miały okazję pospacerować malowniczą trasą pod Reglami prowadzącą pod skocznię - Wielka Krokiew, po Zakopanem, po Krupówkach, gdzie mieli okazję zwiedzić jedyną w Polsce Galerię Figur Stalowych. Uczniowie odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz skorzystali z okazji, by poszaleć w basenie w hotelu Tatra, pograć tam w kręgle, bilard czy piłkarzyki. Nie zabrakło również dyskoteki integracyjnej. Jak co roku, pensjonat „Pod Giewontem” tradycyjnie przywitał nas miłą obsługą i smaczną kuchnią. Zimowa, bajkowa aura Tatr sprzyjała czynnej rekreacji i integracji a wszystko pod okiem kierownika wycieczki oraz nauczycieli szkół naszej gminy, którzy stale dbali o bezpieczeństwo uczniów.
Wycieczka była bardzo udana i spełniła nasze oczekiwania. Młodzież była zdyscyplinowana i przestrzegała zasad bezpieczeństwa podczas jazdy na nartach. Bardzo szybko się zintegrowała, spędzając wspólnie czas na stoku i poza nim. Mamy nadzieję, że ten wyjazd zaszczepił w uczniach chęci do aktywnego wysiłku i kontynuowania przygody narciarskiej. Zadowoleni i pełni wrażeń zakończyliśmy przygodę z nartami i już się nie możemy doczekać następnego wyjazdu.
Aleksandra Gajęcka








































![SAFE ma odmienić Racibórz? Gabriela Lenartowicz o Rafako, kolei i drogowych inwestycjach [WIDEO] SAFE ma odmienić Racibórz? Gabriela Lenartowicz o Rafako, kolei i drogowych inwestycjach [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778499684gre06357-.jpg)


![Nocny spacer po zaułkach starego Raciborza dla koneserów [ZAPOWIEDŹ] Nocny spacer po zaułkach starego Raciborza dla koneserów [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778520183gemini-generated-image-79p8hd79p8hd79p8-2-.jpg)
![Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17784032297b0e8055-d20a-4177-96a8-657beeb28d53-2-.jpg)


![Maj miesiącem Pierwszej Komunii Świętej w parafiach ziemi raciborskiej [FOTO i WIDEO] Maj miesiącem Pierwszej Komunii Świętej w parafiach ziemi raciborskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778488760dsc-5705-.jpg)
![Racibórz przyspiesza z drogami. Aktualizacje dokumentacji, obwodnica i zmiany w centrum [WIDEO] Racibórz przyspiesza z drogami. Aktualizacje dokumentacji, obwodnica i zmiany w centrum [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778590670gre06371-.jpg)
![Most na Odrze i nowy przebieg DW421 coraz bliżej końca. Kluczowa inwestycja w powiecie raciborskim ma zakończyć się w styczniu 2027 roku [FOTO] Most na Odrze i nowy przebieg DW421 coraz bliżej końca. Kluczowa inwestycja w powiecie raciborskim ma zakończyć się w styczniu 2027 roku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177856765112-20260505-dw421-km-1990-2740-2-.jpg)




![Raciborski Spacer w Kapeluszach połączył modę, historię i miejską opowieść [FOTO] Raciborski Spacer w Kapeluszach połączył modę, historię i miejską opowieść [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778487839bez-nazwy-135-.jpg)

![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778395270dsc-2227-.jpg)





















![Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778422078photo-38-z-48-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany