Sport12 października 202320:36

Koszykówka. Nie zawsze można być zwycięzcą [FOTO i WIDEO]

Koszykówka. Nie zawsze można być zwycięzcą [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W hali OSiR Racibórz przy Łąkowej w czwartkowe, 12.10., popołudnie rozegrano mecz I kolejki sezonu 2023/2024 w kategorii U15K. Naprzeciw siebie stanęły ekipy Minibasketball Racibórz i RMKS Rybnik.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania trenerka raciborzanek stwierdziła, że porażka w czwartkowym meczu jest wkalkulowana. Zespół Minibasketball Racibórz przystąpił do starcia w okrojonym składzie.

- Odeszły trzy zawodniczki, w tym jedna właśnie do zespołu naszych dzisiejszych rywalek

- mówiła Małgorzata Grzeszek-Kuliga.

Spotkanie toczone było w szybkim tempie. Szybko również zmieniał się rezultat na tablicy wyników. Koszykarki RMKS Rybnik trafiały raz za razem, budując swą przewagę. Tak było zarówno w pierwszej, jak i w drugiej kwarcie.

Kwarta trzecia to całkowity obrót spraw. Ekipa z Raciborza, która do tej pory miała naprawdę mało do powiedzenia, grała o niebo lepiej, a co najważniejsze, punktowała. W obu dziesięciominutowych partiach zagrała jak równy z równym. Niestety, dla raciborzanek spora przewaga, jaką wypracowały sobie rybniczanki w pierwszej połowie, okazała się nie do odrobienia.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną przyjezdnych w stosunku 45:75. Zespół z Raciborza zasłużył jednak na pochwały, szczególnie za trzecią i czwartą kwartę. Pamiętać należy, że było to dopiero pierwsze spotkanie sezonu 2023/2024. Nie zawsze można wygrywać, ale nawet jak się przegrywa, trzeba wznieść głowę ku górze i z nadzieją spoglądać w przyszłość.