Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport6 czerwca 202321:24

OCR World Championships. Raciborki chcą jechać do Belgii i proszą o wsparcie

OCR World Championships. Raciborki chcą jechać do Belgii i proszą o wsparcie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Raciborki OCR to amatorska drużyna sportowa, specjalizująca się w biegach przeszkodowych (OCR - obstacle course racing). Została założona 2 września 2019 roku przez Michała Miczka, który pełni rolę trenera oraz jest obecnym prezesem Stowarzyszenia Raciborki OCR. Nasza drużyna składa się głównie z młodych zawodników i jesteśmy dumni z osiągnięć, jakie dotychczas zdobyliśmy.

Główną siedzibą naszych treningów jest Kuźnia OCR w Raciborzu. Dzięki temu nasze zawodniczki i zawodnicy mają dostęp do wszystkich konstrukcji niezbędnych do rywalizacji z najlepszymi w Europie i na świecie.

W ciągu ostatnich trzech lat zyskaliśmy duże doświadczenie i zdobyliśmy wiele trofeów. Nasze wyniki są imponujące, a większość zawodników stanęła na podium co najmniej kilkadziesiąt razy w ciągu roku. W tym roku otrzymaliśmy również szansę reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata OCR, czyli OCR World Championships w Genk w Belgii.

Uzyskaliśmy kwalifikacje do udziału w tych zawodach, które odbędą się w dniach 14-17 września 2023 roku, na dystansie krótkim (3 km), w różnych kategoriach wiekowych. Chcielibyśmy przedstawić naszych utalentowanych zawodników, którzy będą reprezentować Polskę na tych mistrzostwach:

- Mateusz Miczek (10-11 lat, kategoria męska): Mateusz ma już za sobą 4-letnie doświadczenie w międzynarodowych biegach przeszkodowych. Stawał na podium wielokrotnie, a w tym roku będzie również jedynym polskim zawodnikiem w kategorii 7-10 lat na Mistrzostwach Europy Spartan Race w Andorze, które odbędą się 9 czerwca 2023 roku.

- Magda Polak (10-11 lat, kategoria żeńska): Magda ma ponad 2-letnie doświadczenie i mimo kontuzji w poprzednim roku nie poddaje się, walczy o swoje i rokuję na jednego z czołowych zawodników w swojej kategorii.

- Adam Mielnik (14-15lat, kategoria męska) i Rafał Gawliczek (12-13 lat, kategoria męska): Adam i Rafał to bardzo rozpoznawalni i doświadczeni zawodnicy. Mają za sobą znaczne doświadczenie, podobne do Mateusza, i mogą pochwalić się jeszcze większą liczbą podium. W ich karierze w biegach przeszkodowych z pewnością znalazło się kilkadziesiąt takich sukcesów.

- Szymon Barabasz (14-15 lat, kategoria męska): Szymon, choć miał trudniejszą drogę do sukcesu niż inni zawodnicy, dzięki swojej determinacji i niezłomności przekształcił się z "małego pączusia" w silnego i nieustraszonego wojownika. W tym roku zaczyna osiągać coraz lepsze wyniki, stając na podium i goniąc czołówkę w swojej kategorii wiekowej. Jeśli utrzyma to tempo, na pewno jeszcze o nim usłyszymy.

Jesli chcielibyście wesprzeć Raciborków OCR, zapraszamy do zrzutki.pl, która ma pomóc w pokryciu części kosztów z wyjazdem! Niestety, dwóch zawodników musiało zrezygnować z powodu kosztów, mimo iż uzyskali kwalifikacje - Natala Rudnicka i Emilia Myszakowska. W Was szansa, by i oni z nami pojechali, ale mamy na to 20 dni.

Autor: red., fot. arch. portalu, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.