Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport28 kwietnia 202322:10

Dziesiąta jubileuszowa rudnicka spartakiada sportowa

Dziesiąta jubileuszowa rudnicka spartakiada sportowa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Rudnik:

Dziś, 28.04., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudniku odbyła się Gminna Spartakiada Przedszkolaków. Stawiło się prawie 180 uczestników z: Gamowa, Brzeźnicy, Grzegorzowic, Szonowic i Rudnika.

Patronat nad wydarzeniem objął wójt Piotr Rybka, a na widowni oraz jednym z torów zmagań pojawiła się także senator Ewa Gawęda. Ponadto rywalizację obserwowali wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach – Delegatury w Rybniku Jan Goldman, przewodniczący Rady Gminy Rudnik Ireneusz Jaśkowski, przedstawiciele rad rodziców, sponsorzy oraz licznie przybyli na wydarzenie rodzice. Do pomocy przy organizacji włączyli się aktywnie uczniowie klasy VII i VIII rudnickiej szkoły.

- Spartakiada przedszkolaków miała uroczysty charakter i była dla przedszkolaków ogromnym przeżyciem, które na długo pozostanie w ich pamięci. Wprowadzenie przedszkolaków z poszczególnych przedszkoli, wniesienie i wciągnięcie fagi olimpijskiej oraz zapalenie znicza olimpijskiego sprawia, że Spartakiada Przedszkolaków Gminy Rudnik ma niezwykle doniosły charakter. Ogromne wrażenie, jak co roku, pozostawia również odśpiewanie hymnu spartakiady przez wszystkich uczestników - informują organizatorzy.

- Po uroczystym otwarciu rozpoczęła się sportowa rywalizacja, w której z wielkim zaangażowaniem, poświęceniem i uśmiechem na twarzy wystartowali najważniejsi goście – dzieci. Sportowe konkurencje zostały dostosowane do ich wieku i możliwości. W przerwie zawodów, by zregenerować swoje siły, dzieci otrzymały słodki poczęstunek i napoje. Było dużo radości, uśmiechu i przede wszystkim wesołej zabawy - czytamy w otrzymanej korespondencji.

Celem spartakiady jest m.in. propagowanie wśród najmłodszych aktywności ruchowej dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego, rozwijanie wrodzonych predyspozycji i sportowych zainteresowań, nauka reguł zdrowego współzawodnictwa, szacunku i tolerancji, pokazanie możliwości czerpania radości z życia poprzez udział w zabawach sportowych oraz integracja dzieci z terenu Gminy Rudnik. Rywalizacja sportowa uczy, że konsekwencja w dążeniu do celu jest ważniejsza od szybkości, co dla tych młodych ludzi jest cenną lekcją na przyszłość.

- Na zakończenie każde z przedszkoli otrzymało nagrodę i podziękowania za wspaniałą zabawę, a małym sportowcom, jak na prawdziwej spartakiadzie przystało, wręczono medale za wzorową sportową postawę. Dla wszystkich dzieci, rodziców i nauczycieli był to z pewnością dzień pełen przygód i niezapomnianych wrażeń - informują w ZSP.
Autor: mat. nadesłany, fot. Karina Puls, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 lutego 202412:15

Pięć zastępów w akcji przy Mickiewicza [FOTO]

Pięć zastępów w akcji przy Mickiewicza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Cztery zastępy PSP i jeden zastęp OSP zostały zadysponowane w piątek, 23.02., do obiektu handlowego przy ulicy Mickiewicza w Raciborzu. Co było przyczyną interwencji?

red.
Reklama
Aktualności22 lutego 202421:07

Blisko dwieście podpisów pod apelem do mieszkańców Raciborza

Blisko dwieście podpisów pod apelem do mieszkańców Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
40
list do redakcji, fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.02.2024
23 lutego 202409:04

Nasz Racibórz 23.02.2024

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Nasz Racibórz 02.02.2024
2 lutego 202410:02

Nasz Racibórz 02.02.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.