Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport25 grudnia 202211:49

Błażej z Krzanowic w Wielkim Teście o Piłce Nożnej w TVP 1

Błażej z Krzanowic w Wielkim Teście o Piłce Nożnej w TVP 1 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzanowice:

Błażej Gębski, uczeń klasy 5 SP w Krzanowicach już od najmłodszych lat interesuje się historią futbolu. Ci, którzy Go znają, wiedzą, że nie ma pytania, na które nie znałby odpowiedzi.

Świetnie orientuje się w zasadach gry, roli sędziego i trenera, praktykach i sposobach poruszania się po boisku, zadaniach poszczególnych zawodników, historii znaczących klubów piłkarskich, sukcesów piłkarskich czy udziału drużyn w mistrzostwach świata i Europy.

Tak szeroka wiedza pomogła Błażejowi w dostaniu się do trzeciego etapu Wielkiego Testu o Piłce Nożnej realizowanego w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę na sportowo” (pod patronatem Prezesa PZPN Cezarego Kuleszy oraz Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka).

Quiz składał się z 3 etapów:

1. etap online – został podzielony na 3 kategorie wiekowe (6-9 lat, 10-14 lat, 15-19 lat). Uczestnicy odpowiadali na 11 pytań. Zwycięzcami pierwszego etapu zostało 25 uczniów i 25 uczennic z najlepszym wynikiem w swoim województwie. Zostali oni zaproszeni do kolejnego etapu.

Nasz piątoklasista poradził sobie z pytania rewelacyjnie;

2. etap wojewódzki – Błażej wziął w nim udział 18 października 2022 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie, zajmując I miejsce w swojej kategorii wiekowej i awansując do reprezentacji województwa śląskiego w Wielkim Teście. Poza awansem nagrodą dla Błażeja był wstęp na mecz Polska-Chile oraz zwiedzenie wystawy „Polska na Mundialach” w Fabryce Norblina, tj. w miejscu, gdzie odbyło się uroczyste ogłoszenie kadry na mundial w Katarze;

3. Wielki Test Wiedzy o Piłce Nożnej – finał zmagań odbył 17 listopada w studiu TVP. W teleturnieju wzięło udział 16 drużyn (po 6 zawodników) ze wszystkich województw.

Kapitanami drużyn byli sportowcy, aktorzy i dziennikarze. Łącznie uczestnicy rywalizowali w 5 rundach. Po pierwszej rundzie pytań reprezentacja Śląska miała komplet poprawnych odpowiedzi, a jedynie dłuższym czasem ich udzielania uplasowała się na IV miejscu. W kolejnych etapach pojawiły się pytania o znacznie wyższym poziomie trudności. Ostatecznie konkurs wygrały dzieci z województwa zachodniopomorskiego. Drużyną ze Śląska opiekowała się Michalina Sosna - aktorka i prezenterka pochodząca z Tychów.

baej_gbski_reprezentantem_wojewdztwa_lskiego_w_wielkim_tecie_o_pice_nonej_w_tvp_1

Sam Błażej tak wspomina pobyt w telewizyjnym studiu: - Kiedy przyszedłem do studia telewizyjnego i zobaczyłem, jakie jest potężne i jak chodzą tam aktorzy i ludzie, których znamy tylko z ekranów telewizora, poczułem się tak, jakby był to sen. Niedowierzałem własnym oczom! Bardzo stresowałem się przed konkursem, ale kiedy zająłem już wyznaczone miejsce w studiu nagrań, swoją uwagę zwróciłem na klimat tego miejsca. Atmosfera była wyjątkowa! Szybko zrozumiałem, że lęk był niepotrzebny, bo cała rywalizacja była wyłącznie zabawą - świetnie się bawiłem. Udział w projekcie ,,Poznaj Polskę na sportowo" był dla mnie wspaniałą przygodą i dużym wyróżnieniem, bo przecież rzadko kto w moim wieku ma możliwość wystąpić w telewizji, kibicować reprezentacji Polski na żywo, czy przyjechać do stolicy autobusem klubowym Gliwickiego Klubu Sportowego PIAST.

Bardzo cieszymy się z sukcesu Błażeja. Gratulujemy Mu wspaniałej wiedzy i życzymy, by podążał za marzeniami, a swoją pasją zarażał rówieśników.

Autor: źródło: Krzanowice i okolice IV/2022, Marcela Szymańska, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności31 stycznia 202316:50

Zmiana warty u raciborskich strażaków

Zmiana warty u raciborskich strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KP PSP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.