Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 października 202210:24

Wyciągarka elektryczna – 3 porady, jak dobrać odpowiedni model

Wyciągarka elektryczna – 3 porady, jak dobrać odpowiedni model - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Jazda samochodem terenowym po grząskim i nierównym terenie może dostarczyć kierowcy wiele emocji. Jednak, aby taka rozrywka była w pełni bezpieczna, trzeba być przygotowanym na każdą okoliczność. Dlatego wybierając się na offroad, warto zaopatrzyć się w wyciągarkę elektryczną, która zapewni kierowcy bezpieczeństwo podczas pokonywania trudnych tras. A jak dobrać odpowiedni model?

Jaki powinien być uciąg elektrycznej wyciągarki samochodowej?

Elektryczne wyciągarki samochodowe cechują się dużą niezawodnością i wygodą użytkowania. Taki sprzęt doskonale się sprawdzi zarówno podczas rekreacyjnej wycieczki, jak i w trakcie profesjonalnego rajdu offroadowego. Jeśli wyciągarka ma bezpiecznie wydostać pojazd z błota lub piachu, to powinna charakteryzować się adekwatnym uciągiem. Zakup za słabego sprzętu może skutkować zerwaniem liny i uszkodzeniem całego urządzenia. Dlatego uciąg wyciągarki elektrycznej powinien wynosić co najmniej 1,5 krotność dopuszczalnej masy całkowitej samochodu. Wówczas kierowca będzie mógł bez przeszkód przejechać przez każdą przeszkodę, nie martwiąc się, że auto ugrzęźnie na podmokłym terenie. Zamawiając wyciągarki elektryczne na DragonWinch.com, warto też sprawdzić takie parametry jak obciążenie liny, prędkość liny i ilość liny w bębnie.

Jak dobrać moc wyciągarki elektrycznej do bieżących potrzeb?

Poszczególne modele wyciągarek elektrycznych mogą się różnić między sobą mocą. Urządzenia z dużą mocą nie są polecane do pojazdów o niewielkiej masie wyposażonych w mały alternator, ponieważ w takim wypadku nie będzie można całkowicie wykorzystać ich potencjału. Do ciężkiego samochodu terenowego, który waży około 4 tony, warto dobrać wyciągarkę elektryczną o mocy minimum 9 KM, w przypadku mniejszych pojazdów wystarczające mogą się okazać modele o mocy od 5 do 7 KM. Nie bez znaczenia będzie także długość liny i szybkość działania urządzenia. Chcąc idealnie dopasować moc wyciągarki do posiadanego modelu auta, warto się skonsultować z doświadczonym sprzedawcą, który pomoże klientowi dokonać właściwego wyboru.

ekspowyciag

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę, zamawiając wyciągarkę elektryczną?

Wyciągarka elektryczna to specjalistyczny sprzęt, od którego często zależy zdrowie i bezpieczeństwo kierowcy oraz jego pasażerów. Dlatego to ważne, by zamówić urządzenie od renomowanego dostawcy, który udzieli klientowi gwarancji na oferowany sprzęt. Wybierając znanego i cenionego producenta typu Dragon Winch, klient zyska pewność, że nabył wyciągarkę elektryczną, która doskonale się sprawdzi w każdych warunkach terenowych i dobrze mu posłuży przez wiele lat. Taki sprzęt jest intuicyjny w obsłudze, charakteryzuje się doskonałymi parametrami i można go nabyć w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Ciekawe porady na temat możliwości i sposobów wykorzystania wyciągarki samochodowej można znaleźć również w artykule: wyciągarka samochodowa – 5 porad ułatwiających użytkowanie.

Przed zakupem danego modelu, należy sprawdzić jego wymiary, rodzaj użytego hamulca i przewidziane zastosowanie. Wyciągarki elektryczne są lekkie, wytrzymałe i niezawodne, dlatego można je wygodnie zabrać ze sobą w długą i urozmaiconą trasę. Mając pod ręką taki sprzęt, kierowca może bez obaw pokonywać wodne przeszkody lub strome wzgórza. Dobrze dobrana wyciągarka zagwarantuje uczestnikom rajdu bezpieczeństwo, dzięki czemu zabawa w offroad będzie wyjątkowo udana.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 grudnia 202221:09

Noemi Broża z najlepszym biznesplanem

Noemi Broża z najlepszym biznesplanem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dziś jeszcze bankowiec, a od nowego roku właścicielka agencji eventowej Artegoma wygrała dziś, 05.12., konkurs na najlepszy raciborski biznesplan.

red.
Aktualności7 grudnia 202213:12

Miłość jest najważniejsza. Złote gody w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Miłość jest najważniejsza. Złote gody w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dziś, 7 grudnia, siedem par odebrało z rąk włodarza Raciborza medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP.

red.
Reklama
Aktualności6 grudnia 202220:26

Pożar auta w raciborskim Zakładzie Karnym!

Pożar auta w raciborskim Zakładzie Karnym! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Bunt na terenie przywięziennej hali produkcyjnej, odbicie zakładnika oraz pożar samochodu na terenie Zakładu Karnego w Raciborzu. Tak właśnie wyglądały czwartkowe ćwiczenia w raciborskiej jednostce.

mat. prasowy ZK/tekst i foto: st. szer. Justyna Poznakowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności5 grudnia 202210:24

Droga z Pogrzebienia do Lubomi z szansą na remont

Droga z Pogrzebienia do Lubomi z szansą na remont - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
red., fot. arch. portalu/K. Kubik
Reklama
Aktualności6 grudnia 202222:53

Święty Mikołaj zawitał do Bojanowa, a dzieci pokazały jego nowe pojazdy

Święty Mikołaj zawitał do Bojanowa, a dzieci pokazały jego nowe pojazdy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

W magiczny świąteczny nastrój mieszkańców Bojanowa w gm. Krzanowice wprowadziło spotkanie ze św. Mikołajem, zorganizowane 5 grudnia przez Radę Sołecką w miejscowym domu kultury.

fot. Nina Perek
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.