Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 października 202209:00

Radni w Raciborzu zajmą się ekwiwalentem dla strażaków ochotników

Radni w Raciborzu zajmą się ekwiwalentem dla strażaków ochotników - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Chodzi o ekwiwalent pieniężny dla strażaków ratowników miejskich jednostek OSP za udział w akcji lub ćwiczeniach.

Ekwiwalent ten ma wynieść za udział:
- w działaniu ratowniczym, akcji ratowniczej w wysokości 24 zł za każdą rozpoczętą godzinę,
- w szkoleniu lub ćwiczeniu w wysokości 12 zł za każdą rozpoczętą godzinę.

Prezydencki projekt uchwały w sprawie ustalenia wysokości ekwiwalentu dla strażaków ratowników OSP z terenu miasta Racibórz za udział w działaniu ratowniczym, akcji ratowniczej, szkoleniu lub ćwiczeniu został już przegłosowany przez radnych w lutym. Ponowne skierowanie pod obrady Rady Miasta ma związek z działaniami nadzoru prawnego wojewody. Wojewoda uznał, że jest ona częściowo niezgodna z prawem oraz zasygnalizował nieprawidłowości związane z zastosowaniem nazewnictwa. - W związku z powyższym konieczne jest podjęcie nowej uchwały w celu dostosowania jej do aktualnych przepisów prawa - czytamy w uzasadnieniu projektu.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności9 grudnia 202513:28

Jubileusz 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu

Jubileusz 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. UM, Zuzanna Wedeł
Aktualności7 grudnia 202509:34

XII Mikołajkowe Zawody Pływackie i jarmark w ZSOMS [FOTO i WIDEO]

XII Mikołajkowe Zawody Pływackie i jarmark w ZSOMS [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

6 grudnia 2025 r. na pływalni ZSOMS odbyły się XII Mikołajkowe Zawody Pływackie. Jedyna taka impreza w regionie zgromadziła blisko 400 młodych pływaków, a na trybunach – najwierniejszych kibiców.

M. Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Sport7 grudnia 202523:19

Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN]

Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wiele sportowych emocji czekało na kibiców w trakcie minionego weekendu. Grali piłkarze halowi, siatkarze z Raciborza, ich koleżanki po fachu z Krzanowic, koszykarki RKK AZS Racibórz oraz piłkarki ręczne pietrowickiego Startu. Sprawdź, jak poradziły sobie poszczególne zespoły. W galerii zdjęcia z niedzielnych meczów Halowej Ligi Piłki Nożnej.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności8 grudnia 202513:15

Mikołajki w Nędzy pełne magii i świątecznej radości [FOTO]

Mikołajki w Nędzy pełne magii i świątecznej radości [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W niedzielę, 7 grudnia, Gminne Centrum Kultury w Nędzy zamieniło się w miejsce przepełnione świąteczną atmosferą. Do najmłodszych mieszkańców gminy przybył wyjątkowy gość – święty Mikołaj. Nie pojawił się jednak sam. Towarzyszyły mu uśmiechnięte Elfy, które od pierwszych chwil wprowadziły dzieci w klimat nadchodzących świąt.

red., fot. Oskar Tomeczek, Maja Walochnik
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności9 grudnia 202511:21

Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO]

Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

U sąsiadów. W dniach 5–7 grudnia 2025 roku w Rybniku odbyła się kolejna edycja Jarmarku u Antoniczka — tym razem w nowej odsłonie, przeniesiona bezpośrednio na teren okalający Bazylikę św. Antoniego. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono mieszkańców i gości, oferując połączenie tradycji, świątecznej atmosfery oraz artystycznych i rzemieślniczych akcentów. Zobacz, jak wyglądał jarmark w obiektywie Oskara Tomeczka.

red., fot. Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.