Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 października 202216:10

Konferencja Strefa Młodych. Miejsce młodzieży w bibliotece publicznej

Konferencja Strefa Młodych. Miejsce młodzieży w bibliotece publicznej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Bibliotekarki raciborskiej biblioteki – Katarzyna Rzytki, Bożena Plis – Grochowicz, Ewa Florek i dyrektor Małgorzata Szczygielska – wzięły udział w Konferencji Strefa Młodych. Miejsce młodzieży w bibliotece publicznej, która odbyła się w dniach 27-28 września w Żorskiej Bibliotece.

W trakcie konferencji poruszono wiele ciekawych tematów. Dr Karol Jachymek omówił Pokolenie Z (urodzeni po 1995 roku), które nie zna życia bez Internetu i social mediów, Agata Worywoda przygotowała wykład pt. ‘’Z młodzieżą – czy dla młodzieży?’’ omawiający wiele nowych sposobów, gier i zadań, które można wykorzystać na spotkaniach z młodzieżą. W trakcie pierwszego dnia konferencji dr Magdalena Smyczek zaprezentowała i omówiła również statystki czytelnictwa wśród młodych ludzi z uwzględnieniem sposobu czytania (książki papierowe, elektroniczne, lektury czy ‘’rekreacyjne’’). Ostatnim punktem programu w tym dniu było spotkanie pod hasłem ‘’Czytam, bo lubię’’ z Danielem Muniowskim – youtuberem, prowadzącym kanał Strefa Czytacza, na którym promuje i zachęca do czytania oraz organizuje spotkania z młodzieżą.

Drugi dzień konferencji rozpoczęło wystąpienie ‘’Czytam, bo warto’’ – prezentacja książek dla dzieci i młodzieży z uwzględnieniem każdego typu (np.: emocje; dorastanie, dlaczego rodzice nie potrafią cię zrozumieć, fantastyka dla młodszych i młodzieży itd.) Edyty Antoniak – Kiedos.

Następnie uczestnicy zostali oprowadzeni po żorskiej bibliotece.

W trakcie panelu dyskusyjnego, który był następnym punktem programu, omawiano pozytywne strony grania w gry komputerowe, gry planszowe i RPG. Rozmawiali: Łukasz Braun, Sebastian Pośpiech, Martyna Rzymanek oraz dr Magdalena Smyczek.

Drugi dzień konferencji zakończyły praktyczne warsztaty: Opracowanie gier planszowych, Komiksowy wyższy level, Gry fabularne, Gra w przestrzeni biblioteki oraz Jak mówić o książkach, żeby nas słuchali. Każda z raciborskich bibliotekarek brała udział w innym rodzaju warsztatów, dzięki czemu po skończonych zajęciach mogły wymienić się nowymi pomysłami i metodami, które już niebawem zostaną wprowadzone w życie w trakcie przygotowywanych w Raciborzu wydarzeń.

Autor: Biblioteka Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 września 202518:31

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Racibórz:

Poseł i raciborzanin Michał Woś (PiS) zwraca uwagę na projekt średniookresowej strategii rozwoju kraju – „Strategię Rozwoju Polski do 2035 r.” – przekazany niedawno do konsultacji publicznych. Jego zdaniem zapisy dotyczące Raciborza są zbyt lakoniczne, a miasto potrzebuje silniejszego wsparcia w zakresie funkcji gospodarczych i rozwojowych.

red.
Sport17 września 202520:48

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO]

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Na stadionie przy ul. Srebrnej 12 w Raciborzu rozegrano dziś, 17 września mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Spotkanie miało niecodzienny charakter, ponieważ naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny noszące tę samą nazwę – Unia Racibórz oraz rezerwy Unii Turza Śląska.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności18 września 202513:28

Dawcy krwi uhonorowani w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Dawcy krwi uhonorowani w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartek, 18 września 2025 roku, w sali konferencyjnej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu odbyła się wyjątkowa uroczystość. Wydarzenie to poświęcone było osobom, które od lat dzielą się tym, co najcenniejsze – własną krwią. Podczas ceremonii wręczono odznaki i legitymacje „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.