Zatrzymano dwóch Czechów kradnących rowery na pograniczu

Naczelnik Wydziału Prewencji, nadkomisarz Artur Szwed zwrócił uwagę na dwóch rowerzystów. Mężczyźni jeździli po okolicy i przyglądali się posesjom. Jak się okazało, podejrzenia mundurowego okazały się słuszne, a cykliści mieli sporo na sumieniu, m.in. kradzieże rowerów w powiecie raciborskim.
- Naczelnik Wydziału Prewencji z wodzisławskiej jednostki Policji, nadkomisarz Artur Szwed, korzystał z ostatnich dni swojego urlopu. Kiedy w piątek, 9 września przejeżdżał ulicami Olzy, zwrócił uwagę na dwóch jadących na rowerach mężczyzn. Mężczyźni ci przyglądali się posesjom, a ponieważ w ostatnim czasie na terenie powiatu wodzisławskiego wzrosła ilość zgłoszeń dotyczących kradzieży rowerów, mundurowy postanowił przyjrzeć się tym rowerzystom z bliska. Telefonicznie przekazał dyżurnemu swoje podejrzenia i już po chwili, na miejscu pojawili się wodzisławscy kryminalni. Jak się okazało, obywatele Czech, 36- i 52- latek mają sporo na sumieniu. Młodszy z mężczyzn kierował rowerem, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 0,25 promila i za to wykroczenie został ukarany mandantem karnym w wysokości tysiąca złotych. Natomiast starszy z mężczyzn posiadał przy sobie woreczek strunowy z ciemnozielonym suszem, który według testera narkotykowego okazał się marihuaną. Policjanci ustalili również, że obywatele Czech są powiązani z kradzieżami rowerów, do których doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu wodzisławskiego, raciborskiego i Jastrzębia - Zdroju. Zostali zatrzymani. 52-latek usłyszał zarzut posiadania grama środków odurzających, a 36-latek zarzuty kradzieży rowerów, z terenu Gołkowic w dniu 27 sierpnia br. i Marklowic w dniu 3 września br. Starszemu grozi kara 3 lat więzienia, natomiast młodszemu grozi dłuższy pobyt, bo aż 5 lat. Sprawa jest rozwojowa - podała wodzisławska komenda policji.





![Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] Zielona strona mocy. Ruszyła 21. pietrowicka Eko-Wystawa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778335303zrzut-ekranu-2026-05-9-o-16-01-17-.png)












![Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17784032297b0e8055-d20a-4177-96a8-657beeb28d53-2-.jpg)

![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778395270dsc-2227-.jpg)





![Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778366638gre06337-.jpg)


















![Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778422078photo-38-z-48-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz