Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 września 202209:25

Śląscy kontrterroryści pokazali się na Dniach NATO w Ostrawie

Śląscy kontrterroryści pokazali się na Dniach NATO w Ostrawie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Policjanci z SPKP w Katowicach wzięli udział w Dniach NATO oraz Sił Powietrznych Republiki Czeskiej. Pokazy odbyły się w miniony weekend na ostrawskim lotnisku. Śląscy kontrterroryści wraz z kolegami ze specjalnej jednostki z Czech i koleżankami z jordańskiej QRF przeprowadzili pokaz odbijania zakładników z rąk terrorystów.

Już po raz kolejny policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach zostali zaproszeni przez Stowarzyszenie Współpracy Euro-Atlantyckiej “Jagello 2000” oraz Komendę Policji Okręgu Morawskośląskiego do udziału w Dniach NATO, oraz Sił Powietrznych Republiki Czeskiej. Odbyły się one w miniony weekend na ostrawskim lotnisku. Spotkanie z okazji Dni NATO w Ostrawie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Policjanci z Polski, podczas trwania międzynarodowej imprezy, wspólnie z czeskimi i jordańskimi stróżami prawa zaprezentowali pokazy działań policyjnych oraz służbowy sprzęt i wyposażenie.

Mundurowi z katowickiego SPKP, wraz z kolegami z Zasahowej Jednostki z Czech oraz koleżankami z jordańskiej QRF odbili budynek opanowany przez terrorystów i uwolnili przetrzymywanych tam zakładników. W czasie pokazu publiczność miała okazję obserwować taktykę stosowaną podczas odbijania zakładników, przy użyciu specjalnych pojazdów i sprzętu jak również efektowne wybuchy. Celem wizyty była wymiana doświadczeń policjantów, w ramach kontynuacji wspólnych szkoleń jednostek specjalnych Policji. Spotkanie było też okazją do zaprezentowania zainteresowanej publiczności, jak wygląda współpraca funkcjonariuszy Policji czeskiej i polskiej, z ich odpowiednikami z innych krajów.

Autor: Grzegorz Wawoczny, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 grudnia 202509:48

Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO]

Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Obchody 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Raciborzu stały się okazją do spotkania kilku pokoleń absolwentów, nauczycieli i uczniów. Kulminacyjnym punktem jubileuszu była uroczysta gala, która podkreśliła znaczenie szkoły w historii miasta i regionu.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 grudnia 202512:41

Pociąg Świątecznych Marzeń Kolei Śląskich zawitał do Raciborza

Pociąg Świątecznych Marzeń Kolei Śląskich zawitał do Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wydarzenie ma charakter integracyjny. Pociągiem przyjechali do Raciborza, by bawić się na dziedzińcu zamkowym wychowankowie placówek specjalnych z całego województwa. 

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.