Drzewka, ścieżka, lampy i stojaki. Projekt za blisko milion przy raciborskim sanktuarium

950 tys. zł ma kosztować realizacja projektu pod nazwą "Bezpieczna ścieżka pieszo-rowerowa nowe zagrody", zgłoszonego do VII edycji raciborskiego budżetu obywatelskiego. Dziś, 12 września, ruszyło głosowanie.
Lokalizacja to al. o. Johanessa Leppicha (biegnie równolegle do ul. Jana Pawła II, od Ocickiej do kościoła Matki Bożej) i ul. Żorska.
- Zgłoszone zadanie publiczne w głównej mierze związane jest z poprawą w tym miejscu bezpieczeństwa ruchu pieszych oraz rowerzystów. Obecnie istniejący w tym miejscu stary i zniszczony chodnik nie posiada wydzielonych obszarów służących bezpiecznemu poruszaniu się pieszych oraz osób korzystających z rowerów. Znajduje się pomiędzy istniejącymi ścieżkami rowerowymi przy ul. Ocickiej i Żorskiej w pobliżu szkoły podstawowej. Wymiana nawierzchni chodnika i jego uporządkowanie naturalnie wpłynie na bezpieczeństwo ruchu pieszych oraz płynnie pozwoli poruszać się osobom korzystającym z jednośladów. Jednocześnie zadanie dobrze wpłynie na sprawną komunikację z innymi ścieżkami pieszo-rowerowymi zlokalizowanymi przy ul. Mariańskiej lub ul. Opawskiej - piszą inicjatorzy.
- Wraz z realizacją zadnia przeprowadzone zostaną w tym miejscu następujące prace porządkowe. Utworzone zostaną miejsca postoju samochodów w obrębie kościoła przez budowę zatoczki. Wymienione będą przy ul. Żorskiej 3 lampy i część nawierzchni placu przed kościołem. Ustawiony zostanie stojak na rowery i drogowskaz rowerowy. Dodatkowo na terenie zielonym leżącym przy al. O. Johannesa Leppicha nasadzone zostaną rodzime gatunki drzew - opisują zakres zadań. Koszt: 950 000 zł.


![50. Piesza Pielgrzymka Opolska wyruszyła z Raciborza na Jasną Górę [FOTO i WIDEO] 50. Piesza Pielgrzymka Opolska wyruszyła z Raciborza na Jasną Górę [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786957528dsc-6552-.jpg)









![Markowice bawiły się na festynie. Były atrakcje dla dzieci, muzyka i strażackie zabawy [FOTO] Markowice bawiły się na festynie. Były atrakcje dla dzieci, muzyka i strażackie zabawy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786864832photo-28-z-43-.jpg)






![Włochy bez biletu lotniczego. Vespa, podróże, książka i smak cannoli [ZAPROSZENIE] Włochy bez biletu lotniczego. Vespa, podróże, książka i smak cannoli [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786875475vespa-.jpg)

![Unia II rozbiła Ocice. Po przerwie gospodarze nie dali rywalom szans [FOTO] Unia II rozbiła Ocice. Po przerwie gospodarze nie dali rywalom szans [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786899685gre07693-.jpg)




![Zawada Książęca udanie rozpoczęła sezon. Beniaminek pokonał Kuźnię [FOTO] Zawada Książęca udanie rozpoczęła sezon. Beniaminek pokonał Kuźnię [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786956535photo-25-z-65-.jpg)























Komentarze (0)
Dodaj komentarz