Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 września 202208:08

Stacje ładowania i nowe oświetlenie. Kuźnia Raciborska podpisała umowę z Tauronem

Stacje ładowania i nowe oświetlenie. Kuźnia Raciborska podpisała umowę z Tauronem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Kuźnia Raciborska:

W niedalekiej przyszłości na polach między ul. Górniczą a Betoniarnią może powstać komunalna farma fotowoltaiczna.

- 2 września została podpisana umowa pomiędzy Gminą Kuźnia Raciborska a Tauronem na wymianę oświetlenia. Zostanie wymienionych ponad 1 600 punktów świetlnych wzdłuż dróg z opraw sodowych na ledowe, oświetlone zostaną dwa przejścia dla pieszych (przy przedszkolu i cmentarzu w Rudach). Powstanie także stacja ładowania samochodów elektrycznych i rowerów na Placu Zwycięstwa. W wyniku tych zmian o 60% zmniejszy się zużycie energii potrzebne na oświetlenie ulic. Cały system będzie także sterowany SMART (odpowiednie przyciemnianie i rozjaśnianie natężenia światła).

Umowa ta jest komplementarna do zakończonego projektu OZE realizowanego przez gminę. W niedalekiej przyszłości na polach między ul. Górniczą a Betoniarnią może powstać komunalna farma fotowoltaiczna. Wszelkie te działania mają pomóc gminie stać się bardziej niezależną energetycznie, szczególnie w obliczu trwającego kryzysu i wojny. Jest również próbą obniżenia ponoszonych kosztów, a przez to dbania o kondycję finansową gminy - podał kuźniański magistrat.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport18 grudnia 202520:53

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO]

Pierwsza gala sportowa Unii Racibórz w RCK. Nagrody, podziękowania i wzruszające pożegnania [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartek, 18 grudnia, scena Raciborskiego Centrum Kultury wypełniła się emocjami. Tym razem nie za sprawą spektaklu teatralnego czy występu kabaretowego, lecz pierwszej w historii gali sportowej MKS Unii Racibórz. Wydarzenie stało się okazją do podsumowania mijającego roku, uhonorowania zawodników oraz wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy na co dzień wspierają funkcjonowanie i rozwój klubu.

(greh), fot. (greh), Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.