Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 sierpnia 202211:51

Raciborskie ZNP pożegnało śp. Bronisławę Huppert

Raciborskie ZNP pożegnało śp. Bronisławę Huppert - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W piątek, 26 sierpnia, na cmentarzu Jeruzalem odbył się pogrzeb śp. Bronisławy Huppert, działaczki ZNP.

Bronisława Huppert urodziła się 26 stycznia 1934 r. w Korczynie k. Krosna. Pochodziła z rodziny o korzeniach patriotycznych. Ojciec Franciszek Bargieł był legionistą. W 1920 r. walczył pod Warszawą, gdzie dostał się do niewoli rosyjskiej. W niewoli przebywał 9 lat. Mama Helena była chórzystką chóru parafialnego, dzięki czemu w domu często gościła pieśń patriotyczna. Bronisława uczęszczała do Szkoły Podstawowej w Korczynie, a następnie uczyła się w Liceum Pedagogicznym w Krośnie. Po maturze przyjechała do Raciborza, aby 15 sierpnia 1952 r. z nakazu pracy rozpocząć pracę w Szkole Podstawowej nr 2 jako nauczyciel muzyki i klas młodszych.

Przez wiele lat była opiekunem drużyn harcerskich. Należała do dzielnicowego zespołu chóralnego „Słowiczek”. Była również członkiem chóru i zespołu tanecznego Związku Nauczycielstwa Polskiego. W 1956 r. rozpoczęła naukę w Studium Nauczycielskim w Raciborzu na kierunku muzyka-śpiew, które ukończyła w 1958 r. W 1961 r. wyszła za mąż za Henryka Hupperta. Po wyjściu za mąż zaczęła pracę w Szkole Podstawowej nr 11 w Raciborzu, gdzie pracując jako nauczyciel szkoły ćwiczeń pełniła funkcję zastępcy kierownika szkoły. Pod jej kierunkiem uczniowie Studium Nauczycielskiego prowadzili lekcje praktyczne. Jako nauczycielka śpiewu założyła szkolny zespół chóralny, z którym co roku brała udział w miejskich, powiatowych i wojewódzkich konkursach zdobywając czołowe lokaty. W 1979 r. zdobyła kwalifikacje do nauczania początkowego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Katowicach. Kiedy w 1983 r. utworzono Szkołę Podstawową nr 15 została zastępcą dyrektora do spraw organizacyjnych. Za wyróżniającą pracę i osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze oraz artystyczne została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem „Zasłużony dla Opolszczyzny”. Otrzymała również Nagrodę Ministra i Złotą odznakę ZNP.

Na emeryturę odeszła w 1989 r. po przepracowaniu 37 lat w zawodzie nauczycielskim. Pozostając na emeryturze działała w lokalnym środowisku, była m.in. studentką Uniwersytetu III Wieku w Raciborzu. Członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego była nieprzerwanie od 15 sierpnia 1952 r. W tym roku przypada Jej jubileusz 70 - lecia przynależności do ZNP. Zmarła 21 sierpnia 2022 r. w wieku 88 lat.

Człowiek nie umiera, dopóki trwa o nim pamięć. - Bronia pozostanie w naszej pamięci jako osoba ciepła, życzliwa i koleżeńska - pisze Teresa Ćwik, prezes raciborskiego oddziału ZNP.

 

aaa.[6]

Autor: Materiał nadesłany/ZNP Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności21 października 202519:14

Mieszkańcy bloku na Ostrogu walczą z drażniącym zapachem chemikaliów w ich mieszkaniach

Mieszkańcy bloku na Ostrogu walczą z drażniącym zapachem chemikaliów w ich mieszkaniach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
9
Racibórz:

Od 10 października mieszkańcy bloku przy ul. Książęcej w Raciborzu skarżą się na intensywny zapach izolatu w mieszkaniach. Sprawa związana jest z remontem balkonów prowadzonym przez firmę z Burgrabic. Lokatorzy obawiają się o zdrowie swoje i dzieci.

red.
Reklama
Aktualności21 października 202514:32

Prokuratura Krajowa skierowała akt oskarżenia przeciwko posłowi na Sejm RP Michałowi Wosiowi [KOMUNIKAT]

Prokuratura Krajowa skierowała akt oskarżenia przeciwko posłowi na Sejm RP Michałowi Wosiowi [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
44
Racibórz:

- W dniu 21 października 2025 r. prokurator z Zespołu Śledczego Nr 2 Prokuratury Krajowej w sprawie o sygn. akt 1001-22.Ds.8.2025 skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Michałowi Wosiowi – posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, byłemu Podsekretarzowi Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości - podała w komunikacie Prokuratura Krajowa.

komunikat prasowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności22 października 202512:08

Business Mixer w Raciborzu. Nowy etap współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną [FOTO i WIDEO]

Business Mixer w Raciborzu. Nowy etap współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
19
Racibórz:

22 października 2025 roku w Urban Labie w Raciborzu odbyło się wydarzenie o dużym znaczeniu dla przyszłości lokalnej gospodarki. Podczas spotkania Business Mixer – KSSE w każdej gminie podpisano umowę o współdziałaniu na rzecz aktywizacji gospodarczej Miasta Racibórz w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Porozumienie zawarli przedstawiciele Miasta Racibórz oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) - prezydent Jacek Wojciechowicz i Andrzej Zabiegliński.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Nasz Racibórz 10.10.2025
10 października 202508:24

Nasz Racibórz 10.10.2025

Nasz Racibórz 03.10.2025
2 października 202517:23

Nasz Racibórz 03.10.2025

Nasz Racibórz 26.09.2025
25 września 202521:17

Nasz Racibórz 26.09.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.