Syf, pionki w Odrze, patyczki i gry podwórkowe. Z przystani zniknie szachownica

Radna Henek-Wypior zwróciła uwagę na brak patyczków do grania na instrumentach nad Odrą, a radny Kuliga na panujący tu nieporządek. Jak się okazało, przesądzony jest los szachownicy.
W części spraw bieżących i wolnych wniosków jako pierwsza głos zabrała radna Justyna Henek-Wypior. - Ja w sprawie mojej kwietniowej interpelacji, dotyczącej instrumentów na bulwarach. Aż serce się kraje, gdy się widzi, jak dzieci chodzą po parku i szukają patyczków by na nich zagrać. Zostały trzy miesiące jesienne i mam nadzieję, że jest to do zrobienia. Proszę także o zajęcie się sprawą szachownicy, bo ona strasznie szpeci – mówiła radna.
- Czy nie było tak, że instrumenty były uzupełnione i znów ukradzione? W każdym razie sprawdzę to i będziemy działać. Co do szachownicy, nie będziemy jej odnawiać, bo po pierwsze jest wymalowana na odwrót, a po drugie pionki kończyły żywot w Odrze. Zostanie ona zdrapana, a w jej miejscu wymalowane zostaną tzw. gry podwórkowe, jak klasy – odparł Dawid Wacławczyk.
Radny Michał Kuliga także odniósł się do sprawy bulwarów. - Tam jest straszny syf. Butelki, porozrzucane leżaki. Nikt tego nie sprząta. Już się zastanawiałem, czy z moimi podopiecznymi nie przyjechać na prace społeczne. Proszę o zajęcie się sprawą – mówił rajca.
- Na bulwarach jest monitoring, ale on nie ma funkcji wykrywania danych czy PESEL-u sprawcy. W każdym razie przekażę informację do odpowiedniego wydziału – powiedział wiceprezydent.
![Ostróg zyskuje nowe oblicze. Baseny zewnętrzne przy H2Ostróg i kolejne inwestycje zmieniają dzielnicę [AKTUALNE FOTO] Ostróg zyskuje nowe oblicze. Baseny zewnętrzne przy H2Ostróg i kolejne inwestycje zmieniają dzielnicę [AKTUALNE FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766306996h2o-1-5-.jpg)




![Lokatorzy odebrali klucze. Pierwszy z dwóch nowych bloków przy Łąkowej gotowy do zamieszkania [FOTO] Lokatorzy odebrali klucze. Pierwszy z dwóch nowych bloków przy Łąkowej gotowy do zamieszkania [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17664238661000086809-min-.jpg)




![Pożary sadzy, czujnik gazu i wsparcie dla policji [RAPORT 998] Pożary sadzy, czujnik gazu i wsparcie dla policji [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766308107599929311-1326272479527647-5388029056641683131-n-2-.jpg)


![Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766358820gre03180-.jpg)

![Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO] Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766321641photo-160-of-167-.jpg)
![Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO] Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766320641photo-32-of-302-.jpg)


![Kolizja, monitoring i podtrucie czadem [RAPORT 998] Kolizja, monitoring i podtrucie czadem [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_167869544616124340241544093327czujka_www---.jpg)
![Kino Bałtyk w Raciborzu na świątecznie [REPERTUAR] Kino Bałtyk w Raciborzu na świątecznie [REPERTUAR] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766393492000m31ab5tq93o5p-c461-.jpg)





























Komentarze (0)
Dodaj komentarz